Vēstures liecības Ārlietu ministrijas namā – saruna ciklā #Kultūranepadodas

09.04.2021

2021. gada 14. aprīlī 15.00 ZOOM platformā Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizē nākamo attālināto sarunu ciklā #Kultūranepadodas. Šajā sarunā tiks sniegts ieskats Ārlietu ministrijas namā un telpās, kur izmantotas vēstures liecības par būtiskiem notikumiem un personībām Ārlietu dienestā.

Lai iedzīvinātu Ārlietu ministrijas vēsturi, namā ir iekārtotas vairākas telpas, kurām doti īpaši nosaukumi: Meierovica zāle, tā godinot pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica piemiņu, Zariņa salons, kas veltīts sūtnim, Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta vadītājam Kārlim Zariņam, Konsulu zāle, kurā parādīta ministrijas konsulārā darba būtība un Latvijas starptautiskās atzīšanas 100. gadadienā izveidotais De iure kabinets. Šajā kabinetā redzami gan oriģinālie priekšmeti, gan īpaši nozīmīgu dokumentu, tajā skaitā arī fotogrāfiju, kopijas. Raidījumā piedalīsies un par ministrijas namu stāstīs ministrijas darbinieki Iveta Šķiņķe un Valdis Rūsiņš.

Ārlietu ministrijas arhīvā glabājas dokumenti no 1990. gada 4. maija, savukārt dokumenti par laika periodu no 1919. gada vasaras, kad ministrija tika izveidota, līdz ministrijas darbības atjaunošanai pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, uzkrāti Latvijas Nacionālajā arhīvā. Par dokumentu uzkrāšanu, saglabāšanu un nodošanu stāstīs Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva Personu fondu un ārvalstu dokumentu nodaļas vadītāja Inese Kalniņa.

Seminārs norisināsies platformā Zoom. Iespēja piedalīties diskusijā ir, rakstot uz e-pasta adresi pbla@pbla.lv. Pēc reģistrācijas tiks nosūtīta Zoom saite. Interesenti semināra tiešraidi varēs vērot Ārlietu ministrijas Facebook un PBLA Facebook. Jautājumus var iesūtīt iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi pbla@pbla.lv