Vēl tikai trīs dienas var reģistrēties dalībai II Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā

30.06.2015

Tā ir unikāla iespēja – vienkopus redzēt, satikt un dzirdēt daudzus ļoti veiksmīgus Latvijas izcelsmes profesionāļus, kuri ar savu pieredzi un zināšanām ir gatavi palīdzēt mūsu valstij, saka Pasaules Brīvo latviešu apvienības ģenerālsekretāre Ilze Garoza.

Vēl atlikušas trīs dienas un pēdējās desmit vietas dalības reģistrācijai II Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā, kas notiks Rīgā šā gada 10. jūlijā.

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā, kas notiks Rīgā 10.jūlijā, piedalīsies uzņēmēji un profesionāļi no vairākām Eiropas valstīm, ASV, Kanādas, Austrālijas, Ķīnas, un Saūda Arābijas, kas ar savu darbu un idejām spēj iedvesmot citus.

„Ražīgi savstarpējie kontakti ir svarīgi gan diasporas, gan Latvijas uzņēmējiem, savukārt te dzīvojošajiem nepastarpināta informācija ir nenovērtējams aktīvs, kas var palīdzēt vērst sev par labu esošo ģeopolitisko saspīlējumu un pavērt jaunas iespējas pasaulē,” uzsver Ilze Garoza.

Piemēram, Latvijas uzņēmēji var gūt neatsveramu pieredzi, kā sekmīgi attīstīt uz inovācijām vērstu uzņēmējdarbību, uzklausot biočipu un biosensoru izgudrotāja un komercializētāja Imanta Lauka pieredzi (Kanāda), un augsto tehnoloģiju uzņēmuma „HOYA Corportation” Life Care segmenta izpilddirektora Ģirta Cimermana (Nīderlande) un, privātā investora iesācējuzņēmumos Jāņa Krūma pieredzi.

Savukārt uzņēmējiem, kas prāto par eksportu uz Ziemeļameriku vai Ķīnu, noderēs multimiljardu kompānijas „Sonoco” viceprezidenta un preču iepirkuma vadītāja Ulda Sīpola (ASV), Latvian American Shipping Line vadītāja Jura Bļodnieka un Latvijas goda konsula Kanādā un „Lettonia Trading Inc.” direktora Imanta Purva (Kanāda) zināšanas, kā arī Pasaules bankas ekonomista Kārļa Šmita (Ķīna) zināšanas un ieskati veiksmīgā Ķīnas tirgus apguvē.

Bez viņiem savā pieredzē dalīsies vairāku sekmīgu Latvijas uzņēmumu pārstāvji, kuri ir mērojuši tālo ceļu uz Ziemeļamarikas un Ķīnas tirgu. Par to, kā Latvijas uzņēmumiem pasniegt sevi pasaulē, pieredzē dalīsies globālās mediju kompānijas „Starcom MediaVest Group” viceprezidents Pēteris Freimanis (ASV).

Otrais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums turpina pirmajā forumā iesākto sadarbības stiprināšanu starp diasporas un Latvijas uzņēmējiem, kā arī meklē veidus, kā veiksmīgi pasaulē dzīvojoši Latvijas izcelsmes cilvēki var palīdzēt Latvijai ar savām zināšanām, kā veiksmīgi ieiet citu valstu tirgos un piesaistīt investīcijas. Sasaistē ar forumu, 9.jūlijā Rīgā tiks organizēta arī ārvalstu uzņēmēju tikšanās, kurā aicināti piedalīties Latvijas izcelsmes uzņēmēji un dažādu nozaru speciālisti no ārpus Latvijas, savukārt 8.jūlijā Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās norisināsies Junior-PLEIF jeb Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums jauniešiem par karjeras un uzņēmējdarbības iespējām Latvijā.

Dalībai forumā ir iespējams pieteikties vēl tikai līdz šīs 3. jūlijam. Atgādinām, ka vietu skaits ir ierobežots. Lai saņemtu plašāku informāciju un reģistrētos dalībai forumā, dodieties uz saiti: www.ieguldilatvija.lv.

II Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu rīko Pasaules brīvo latviešu apvienība kopā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Bez rīkotājiem foruma plānošanā iesaistīta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, Latvijas Institūts, Rīgas Ekonomikas augstskola un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā. Pirmais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums notika 2013.gadā un pulcēja vairāk nekā 300 dalībniekus no 21 valsts.