Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī sveic programmas “Sveika, Latvija!” dalībniekus

19.06.2019
Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze Rīgas pilī 2019. gada 19. jūnijā sveica 22 jauniešus ar latviskām saknēm no ASV un Austrālijas, kuri projekta “Sveika, Latvija!” īstenošanas laikā iepazīst Latviju.

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra, ka, lai ārpus Latvijas sargātu un koptu latvietību, liela nozīme ir latviešu skolām, tradīcijām ģimenē un dažādu paaudžu kopā sanākšanai nozīmīgos pasākumos.

“Paldies, ka kopjat savas latviskās saknes! Svarīgi ir uzturēt latviskumu ik dienu, jo Latvijai ir svarīgs ikviens cilvēks, kas tur Latviju sirdī un ar saviem darbiem, domām un idejām apliecina mīlestību mūsu valstij,” uzrunājot klātesošos, teica Valsts prezidents.

Lāra Veidnere no Austrālijas visu jauniešu vārdā pateicās par iespēju viesoties Rīgas pilī un iesaistīties projektā “Sveika, Latvija!”, kā arī atzina, ka pirms pāris nedēļām projekta dalībnieki viens otru nepazina, bet šodien šeit Latvijā visi jūtas kā latvieši.

Divu nedēļu laikā jaunieši apmeklēja vairākas pilsētas visos Latvijas novados, apguva dažādas latviešiem raksturīgas amatu prasmes un baudīja latviskus ēdienus.

Rīgas pilī kopā ar ASV un Austrālijas latviešiem viesojās arī J.Cimzes Valkas ģimnāzijas un Jaunpils vidusskolas skolēni un pedagogi.

Tikšanās noslēgumā Valsts prezidents pateicās Amerikas latviešu apvienīibai, Pasaules Brīvo latviešu apvienībai un programmas “Sveika, Latvija!” organizatoriem par darbu, veidojot un kopjot ārvalstīs dzīvojošo tautiešu saiti ar Latviju. Jauniešiem novēlēja saglabāt latviskumu arī atgriežoties savās mītnes zemēs un Latvijā gūt arvien jaunus iespaidus, lai nākotnē atgrieztos šeit studēt, strādāt un dzīvot! (Valsts prezidenta kanceleja)