Vācijas prezidents piešķīris Nopelnu krustu profesoram Valteram Nollendorfam

07.12.2017

Šī gada 5. decembrī Valteram Nollendorfam, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdim, pasniedza Vācijas Federatīvās Republikas ordeņa “Par nopelniem” 1. šķiras Nopelnu krustu (Bundesverdienstkreuz, 1. Klasse). Augsto apbalvojumu profesoram Nollendorfam piešķīris Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers atzinībā par īpašiem nopelniem Vācijas Federatīvās Republikas labā.

Ordeni V. Nollendorfam pasniedza Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute (Rolf Schütte) savā rezidencē Mežaparkā. Svinīgajā ceremonijā viņš sacīja, ka viens no Vācijas vēstnieka nozīmīgākajiem brīžiem diplomātiskajā karjerā ir iespēja pasniegt Nopelnu krustu kādam no tās valsts pārstāvjiem, kurā viņš veic amata pienākumus, un Latvijā viņam šāds gods ir pirmo reizi.

Uzrunājot klātesošos, vēstnieks pauda, ka Valters Nollendorfs guvis lielus nopelnus Latvijas labā, un viņa gūtie nopelni pārsniedz Latvijas robežas. Strādājot Latvijas Okupācijas muzejā, prof. Nollendorfs sniedzis izcilu ieguldījumu latviešu un vāciešu savstarpējā izpratnē un viņus vienojošā vēsturē, ne tikai iepazīstinādams Vācijas augstākā līmeņa politiķus ar muzeja ekspozīciju. Īpaši nopelni viņam ir saistībā ar tā laika posma izvērtējumu, kad Latviju bija okupējusi nacistiskā Vācija. Nollendorfam izdevies šo okupācijas laiku parādīt niansēti un objektīvi ne vien Okupācijas muzejā, bet arī daudzos priekšlasījumos un publikācijās. Minētie nopelni kalpojuši par pamatu, lai Vācijas prezidents, kurš šogad pats apmeklēja Okupācijas muzeju, Valteram Nollendorfam piešķirtu augsto apbalvojumu. Svinīgo ceremoniju noslēdza latviešu pianistes Aurēlijas Šimkus koncerts.

Attēlā no kreisās puses: Vācijas vēstnieks Latvijā Rolf Schütte, Valters Nollendorfs ar kundzi Aiju un PBLA biroja Rīgā vadītājs Jānis Andersons

Autore Inese Jansone, Latvijas Okupācijas muzeja Sabiedrisko lietu vadītāja