Sākusies reģistrācija Pasaules latviešu kultūras konferencei

15.07.2019

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) uzsākusi reģistrāciju Pasaules latviešu kultūras konferencei, kas notiks 29. un 30. septembrī Cēsu koncertzālē. Konferenci rīko PBLA sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu pilsētas domi. Divu dienu garumā pie viena diskusiju galda satiksies dažādu kultūras un mākslu nozaru personības, lai apspriestos par latviešiem aktuālo kultūrā kā Latvijā, tā ārvalstīs. Diskusijās tiks apskatītas latviešu mākslas pasaulē attīstības ceļi, latviskā identitāte 21. gadsimta realitātē, dziesmas un dejas kā latviskās piederības kods un pasaules latviešu profesionālās mūzikas jaunrade. Konferenci kuplinās divi koncerti – vokāli simfoniskās mūzikas koncerts 29. septembrī, piedaloties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas korim un simfoniskajam orķestrim diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, un latviešu kormūzikas koncerts, 30. septembra vakarā, kuram programmu gatavo Cēsu pils koris diriģentes Marikas Austrumas vadībā. Koncerti būs bez maksas un klausītājiem būs iespēja dzirdēt unikālas programmas, kurā iekļauti Tālivalža Ķeniņa, Alfrēda Kalniņa, Helmera Pavasara, Jāņa Kalniņa darbi u.c. pasaules latviešu komponistu darbi.

„Ar šo konferenci mēs vēlamies izrunāt aktuālās tēmas, kas skar latviskās identitātes kodu mūsdienu realitātē caur kultūras prizmu. Šoreiz esam izvēlējušies paneļdiskusiju formu, kurā būs iespēja aptvert plašāku cilvēku loku un dažādus viedokļus. Ceram, ka diskusijās raisīsies ne tikai idejas, bet arī praktiski realizējamas ieceres,” tā par konferences galveno mērķi saka Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēde Kristīne Saulīte.

Elektroniskā reģistrācija konferencei notiks līdz šī gada 16. septembrim vietnē http://kulturaskonference.pbla.lv/ Jautājumu un neskaidrību gadījumā konferences rīkotāji aicina rakstīt PBLA pārstāvniecības Latvijā izpilddirektoram Raitam Eglītim raits.eglitis@pbla.lv

Cēsīs notiks jau trešā Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Kultūras fonda konference. Iepriekšējā kultūras konference “Latvija ārpus Latvijas. Kultūra, vēsture, emigrācija un nacionālā identitāte” notika 2014. gadā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pirmā konference notika 2004. gadā.

Par PBLA Kultūras fondu
PBLA Kultūras fonds dibināts 1972. gadā. Tā uzdevums – atbalstīt latviešu kultūras saglabāšanu un jaunradi, kā arī latviskās izglītības pasākumus, kas veicināja mūsu nacionālo pastāvēšanu trimdā.

Konferences sadarbības partneri
Pasaules brīvo latviešu apvienība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Cēsu pilsētas dome, Latvijas Republikas oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” un “LV portāls”, Pasaules latviešu mākslas centrs, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs.

Papildus informācija: PBLA pārstāvniecība: Tālr. 6728-2980