Ritmaņu ģimenes un PBLA KF paziņojums

13.06.2019

Pasaules brīvo latviešu apvienības Kultūras fonds sadarbībā ar Andŗa Ritmaņa ģimeni ir izsludinājuši laureātus pirmajām Andra Ritmaņa radošās piemiņas fonda balvai.

2019. gada Andra Ritmaņa radošās piemiņas fonda balva tiek piešķirta ilggadējai ASV latviešu sabiedriskajai darbiniecei un dzejniecei Sarmai Muižniecei Liepiņai par ieguldījumu latviešu dzejas jaunradē un Kanadas latviešu sabiedriskajam darbiniekam, PBLA Kultūras fonda padomes priekšsēdim, komponistam Jurim Ķeniņam par ieguldījumu latviešu mūzikas atskaņošanā un popularizēšanā. Balvas tiks pasniegtas XV latviešu dziesmu un deju svētku Kanadā kopkoŗa koncertā Toronto, 2019. gada 6. jūlijā.

Pazīstamā ASV latviešu sabiedriskā darbinieka Andra Ritmaņa radošās piemiņas fonds ir izveidots pēc Ritmaņu ģimenes iniciatīvas PBLA Kultūras fonda paspārnē. Tā mērķis ir no Andŗa un Asjas Ritmaņu atvēlētajiem līdzekļiem un no sabiedrības ziedotajiem līdzekļiem Andŗa Ritmaņa piemiņai ik gadus piešķirt balvas, lai atbalstītu latviešu mūzikas, dzejas un mākslas darbu jaunradi ārpus Latvijas. Balvu laureātus un apmērus izvēlas un nosaka piecu cilvēku komiteja, kurā ir trīs Ritmaņu ģimenes pārstāvji. PBLA uzņemas atbildību par līdzekļu uzglabāšanu un ieguldīšanu.

Andris Ritmanis devās mūžībā 2018. gada 17. augustā Kalifornijā, ASV. Lai atbalstītu fondu un A. Ritmaņa piemiņu čekus var rakstīt PBLA Kultūras fonda vārdā, ar piezīmi “Andŗa Ritmaņa radošās piemiņas fonds” un sūtīt uz adresi:13033 Landale St. Studio City, CA 91604 vai arī uz PBLA biroju Rokvillē, 400 Hurley Avenue, Rockville, MD 201850. (PBLA pārstāvniecība)