PBLA vicepriekšsēdes uzruna PBLA valdes sēdes svinīgajā atklāšanā

05.10.2017

Augsti godājamais prezidenta kungs!
Augsti godājamais Ārlietu ministra kungs!
Augsti godājamais Aizsardzības ministra kungs!
ļoti cienījamā kultūras ministres kundze!
Augsti godājamais Izglītības un zinātnes ministra kungs!

Ekselences, dāmas un kungi!

Kā PBLA priekšsēža vietniece un Latviešu Apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē priekšsēde un pēc tradīcijas man ir tas gods vadīt PBLA valdes sēdes atklāšanas ceremoniju.

Šogad, mēs – Pasaules brīvo latviešu apvienība – atzīmējam savu sešdesmit pirmo darbības gadu. Gadu gaitā ir paveikts bezgala daudz, jau no pašiem pirmsākumiem esam veiksmīgi lobējuši savu mītņu zemes valdības, atkārtoti aicinot neatzīt Latvijas valsts okupāciju. Reizēm šīs kustības ir pat bijušas ierosinātājas mītņu zemju valdību maiņām.

Latviešu skolās ārzemēs mācās jau trešā, ārpus Latvijas dzimusī paaudze, ar nerimstošu degsmi un patriotismu pret senču zemi – Latviju. Turpinām aktīvi saglabāt un veicināt mums tik īpašās latviešu kultūras tradīcijas.

Jo globālāka vide, jo lielāka vēlme pēc savas identitātes. Neviens taču nevēlas būt daļa no bezpersoniskas globālas masas.

Pasaule aizvadītajos 10 gados piedzīvo lielu cilvēku kustību visdažādāko iemeslu dēļ. To izjūtam arī Latvijā. Par diasporu un tās nozīmi dzirdam aizvien vairāk, tomēr, strādājot un pieņemot rezolūcijas, mums vienmēr jāatceras, ka Latvijas valdības pirmajai un galvenajai prioritātei ir jābūt Latvijai un tās iedzīvotājiem. Diaspora ir nozīmīga tautas daļa, un tās lielākais devums ir bijis un joprojām ir – līdzdarbība, atbalsts Latvijai un dalīšanās ar pasaules pieredzi un skatījumu.

Lai arī laiki, kopš PBLA dibināšanas ir mainījušies, un Latvijas valsts ir brīva, mūsu vērtības ir saglabājušās nemainīgas. Vienmēr būt modriem par Latvijas drošību, atbalstīt un pilnveidot latvisko izglītību ārzemēs, saglabāt un veicināt latviešu kultūras tradīcijas. Un to visu darīt, vienmēr atceroties, ka mēs visi esam daļa no Latvijas, kas nāk ar savu atbildību par mūsu valsts nākotni.

Dāmas un kungi! Latvietības saglabāšana ārzemēs neiederas nedz skaļos vārdos, nedz saukļos, tā prasa neatlaidīgu, bieži vien nenovērtētu un pašaizliedzīgu darbu. Vēlos izmantot šo īpašo iespēju, lai pateiktos šādam pašaizliedzīga darba veicējam un izcilam Latvijas patriotam – PBLA priekšsēdim Jānim Kukainim. Vēlos izmantot iespēju publiski pateikt paldies par viņa mīlestību pret Latviju un nesavtīgo darbu latvietības un Latvijas labā vairāku gadu desmitu garumā. Mums pietrīks viņa noteiktības un pieredzes, bet PBLA turpinās strādāt, turot Latvijas intereses pirmajā vietā un domājot par valsts labklājību un demokrātisku attīstību!

Kristīne Saulīte
PBLA priekšsēža vietniece

Foto: PBLA valdes pārstāvis; Kristīne Saulītis – LAAJ prezidija priekšsēde, PBLA vicepriekšsēde

Attēla autors: Reinis Hofmanis