PBLA vadība tiekas ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

18.02.2020

Rīga, PBLA pārstāvniecība. Šodien, 18. februārī, Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Amerikas latviešu apvienības vadība tikās ar Latvijas  valdības vadītāju Krišjāni Kariņu, kurš bija izbrīvējis stundu laika sarunai tieši pirms valdības sēdes.Ministru prezidents izteica atzinību PBLA vadībai par organizētas un strukturētas sabiedrības uzturēšanu ārpus Latvijas un to, ka PBLA ir izpildījusi savus aizvadītā gada sākumā uzdotos “mājas darbus” – sarīkojusi lielisku Pasaules latviešu inovāciju forumu Valmierā un Kultūras konferenci Cēsīs, kā arī pēc iespējas atbalstījusi valdības uzsākto reformu darbu.

PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte izteica pateicību Ministru prezidentam par valdības uzsākto “kapitālo remontu valstī”: “Mēs sekojam līdzi valdības darbam un cenšamies atbalstīt to kur vien iespējams.” Sarunā tika skarti remigrācijas jautājumi un iespējamā PBLA iesaiste šajā procesā. K. Kariņš atzinīgi novērtēja PBLA atbalstu augstākās izglītības reformai un arī aicināja PBLA rādīt paraugu Latvijas sabiedrībai “horizontālās sadarbības” jomā starp līdzīgi domājošām organizācijām.

Amerikas latviešu apvienības (ALA) valdes vicepriekšsēdis Mārtiņš Andersons informēja Ministru prezidentu par PBLA darbu, palīdzot stiprināt Latvijas valsts drošību un ekonomisko attīstību. Tika pārrunāts ALAs darbs Vašingtonā, stiprinot Baltijas atbalsta grupu ASV senātā un kongresā (Baltic Caucus). K. Kariņš uzsvēra, ka Amerikas latviešu apvienībai ir “zelta loma” diasporas organizāciju darbā, jo ASV stratēģiskā partnera loma ir un paliek spēcīga. Viņš arī izteica savu interesi piedalīties kādā PBLA vai ALAs pasākumā, piemēram, ALAs 70. kongresā.

Sarunas noslēgumā, apkopojot pārrunāto, Ministru prezidents teica, ka PBLA ir jāturpina sava loma sabiedriskajā diplomātijā un vienojot pasaules latviešu sabiedrību.

https://flic.kr/s/aHsmLth4qe

PBLA pārstāvniecība