PBLA un LNKC izsludina otro attālināto semināru ciklā #Kultūranepadodas

05.06.2020

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina otro attālināto sarunu ciklā #Kultūranepadodas diasporas latviešu organizāciju vadītājiem, kultūras pasākumu rīkotājiem, deju kopu, koŗu dalībniekiem, kā arī interesentiem Latvijā un visā pasaulē.

Otrais seminārs “Tradīcija un identitāte. Nemateriālais kultūras mantojums – zināšanas un prasmes mūsdienu cilvēka dzīvē” notiks 2020. gada 10. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 17.30.

“Mēs saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju no dalībniekiem mūsu pirmajā ievadseminārā maija beigās un sapratām, cik ļoti tautieši pasaulē, it sevišķi kultūras dzīves veidotāji, ir noilgojušies pēc saziņas un informācijas izmaiņas ar kultūras darbiniekiem Latvijā,” teic Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde, piebilstot, ka “ir tikai dabiski, ka mēs ejam uz priekšu ar šo semināru ciklu un varam tikai priecāties, ka Latvijas Nacionālais kultūras centrs tik operatīvi sagatavo noderīgu informāciju mūsu sabiedrībai.”

Tiek plānots, ka 10. jūnija seminārā LNKC direktore Signe Pujāte informēs par Mežaparka estrādes otrā celtniecības posma noslēguma pasākumu. Seminārā piedalīsies arī LNKC ekspertes – Gita Lancere stāstīs par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, Linda Rubena informēs par tradicionālo prasmju projektu “Satiec savu meistaru”, savukārt Inese Mičule iepazīstinās ar Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” norises plāniem.

Seminārs noritēs PBLA izkārtojumā ZOOM platformā un jauni interesenti tam var pieteikties, rakstot e-pastu uz adresi pbla@pbla.lv, temata lodziņā ierakstot “Pieteikums dalībai #Kultūranepadodas – II”. Pirmā semināra dalībniekiem otrā un nākamo semināru pieejas informācija tiks nosūtīta automātiski.

Kā informējām iepriekš, PBLA un LNKC šogad maijā vienojās veidot informatīvu atvērtu semināru un sarunu ciklu 2020. un 2021. gadā par aktuāliem kultūras un diasporas politikas jautājumiem.

Ievadseminārā 26. maijā, kuŗa dalībniekus uzrunāja Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš un LNKC direktore Signe Pujāte, piedalījās ap 90 interesentu no visiem kontinentiem. Semināru cikls izsludināts ar vienojošu nosaukumu “Kultūra nepadodas – pasākumu plāni, praktiski padomi un diasporas iesaiste 2020 – 2021” (#kulturanepadodas)

 

PBLA pārstāvniecība Latvijā