PBLA un LNKC izsludina IV. #kultūranepadodas semināru veltītu suitu nemateriālajam mantojumam

14.07.2020

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina ceturto attālināto sarunu ciklā #Kultūranepadodas diasporas latviešu organizāciju vadītājiem, kultūras darbiniekiem, deju kopu un koŗu dalībniekiem, kā arī interesentiem Latvijā un visā pasaulē.

Ceturtais seminārs “Suitu pieredze nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā” Etniskās kultūras centra “Suiti” vadītājas Daces Martinovas vadībā notiks, piektdien, 2020. gada 17. jūlijā no plkst. 12:00 līdz 14:00 pēc Latvijas laika. Seminārā būs iekļauta arī Sklandraušu meistardarbnīca kopā ar suitu saimnieci Skaidrīti Nagliņu.

“Laikā, kad ceļošanas iespējas ir ierobežotas un mums ir iespēja apzināt Latvijas unikālo kultūrvēstures mantojumu, mēs vēlamies dot tautiešiem pasaulē iespēju pabūt Latvijā kaut arī attālināti,” teica Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde. “Liels paldies Latvijas Nacionālajam kultūras centram par vēl vienu iespēju mūsu sabiedrībai izbaudīt Latviju un uzzināt ko jaunu!”

Seminārs noritēs PBLA izkārtojumā ZOOM platformā un jauni interesenti tam var pieteikties, rakstot e-pastu uz adresi pbla@pbla.lv, temata lodziņā ierakstot “Pieteikums dalībai #Kultūranepadodas – IV”. Iepriekšējo semināru dalībniekiem pieejas informācija tiks nosūtīta automātiski.

Kā informējām iepriekš, PBLA un LNKC vienojās veidot informatīvu atvērtu semināru un sarunu ciklu 2020. un 2021. gadā par aktuāliem kultūras un diasporas politikas jautājumiem.

Šis ir ceturtais seminars šajā ciklā. Ievadseminārā 26. maijā, dalībniekus uzrunāja Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš un LNKC direktore Signe Pujāte. Otrais seminars bija veltīts Nemateriālās kultūras mantojuma saglabāšanai un tradīcijām, bet trešo par Jāņu svinēšanas tradicijām vadīja folklorist un mūziķe Ilga Reizniece.  Semināru cikls izsludināts ar vienojošu nosaukumu “Kultūra nepadodas – pasākumu plāni, praktiski padomi un diasporas iesaiste 2020 – 2021” (#kulturanepadodas)

PBLA pārstāvniecība Latvijā