PBLA un ELA tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām un sadarbības partneriem

06.04.2017

Aprīļa pirmajās divās nedēļās, no 3. līdz 14. aprīlim, Rīgā darba vizītē ieradusies Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vadība, lai tiktos ar Latvijas augstākajām amatpersonām un pārrunātu aktuālākos jautājumus sadarbībā starp Latviju un Latvijas diasporu pasaulē.

Šīs darba vizītes ietvaros paredzēta tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ministru Prezidentu Māri Kučinski, kultūras ministri Daci Melbārdi, izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču, Saeimas Saliedētības komisijas deputātiem, kā arī citiem diasporas organizāciju sadarbības partneriem Latvijā.

Uzsverot līdzšinējo labo sadarbību aizvadītajā gadā, PBLA un ELA ar Latvijas valsts amatpersonām plāno pārrunāt, tādus jautājumus, kā Latvijas diasporas politikas nākotne, diasporas izglītība, diasporas loma Latvijas tautsaimniecībā un Latvijas valsts simtgades programmā, kā arī latviešu diasporas loma latviešu, valodas, kultūras un Dziesmu un Deju svētku tradīcijas uzturēšanā ārpus Latvijas.

Tā kā Latvijā šobrīd norit intensīvs darbs pie diasporas politikas nākotnes izstrādes, diasporas organizācijas uzsver, cik nozīmīgi ir šajā procesā uzklausīt un ievērot to intereses un vajadzības. Tas caurvij arī Latvijas valsts simtgades vēstījumu “Es esmu Latvija”, kas atkal apliecina trimdas pienesuma nozīmi Latvijas vēstures līkločos un atraisa jaunu nākotnes vīziju attiecībā uz pasaulē dzīvojošo Latvijas cilvēku saikni ar Latviju un iesaisti tās norisēs, iesoļojot otrajā simtgadē.