PBLA un ALAs pārstāvji viesojas Izglītības ministrijā

21.02.2018

Rīga, PBLA pārstāvniecība.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Amerikas latviešu apvienības pārstāvji 20. februārī tikās ar Latvijas Republikas Izglītības ministru Kārli Šadurski un ministrijas Valsts sekretāra vietnieci Guntu Arāju.

Tikšanās gaitā tika pārrunāta Izglītības ministrijas un PBLA nostāja pašlaik Saeimas ārlietu komisijā gatavotajā Diasporas likumprojektā.

PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte uzsvēra, ka, izstrādājot Diasporas likumu, PBLA ir svarīgi, ka likums ir pārdomāts un rūpīgi izstrādāts, saskaņots ar visām ieinteresētajām pusēm. “Tas nevar būt tikai ievilkts ķeksītis – tam jābūt izstrādātam pārdomātā veidā, tas nevar būt diskriminējošs pret nevienu” viņa teica.

Kārlis Šadurskis apliecināja, ka viņa vadītā ministrija ir iesaistīta likuma izstrādāšanā, un teica, ka galvenais ieguvums no Diasporas likuma, būs tas, ka Latvijas atbalsts diasporai kļūs regulēts ar likumu un iekļauts valsts pamatbudžetā no gada uz gadu.

Ministrs Šadurskis arī informēja PBLA un ALAs pārstāvjus par Saeimā virzītajiem grozījumiem Vēlēšanu likumā, kas ļautu ārvalstīs dzīvojošajiem pilsoņiem balsot ne tikai Rīgas vēlēšanu apgabalā, bet arī citos apgabalos. Nezinot, kā veiksies ar likuma grozījumiem, ministrs tomēr aicināja tautiešus būt aktīviem un piedalīties Saeimas vēlēšanās.