PBLA un ALAs pārstāvji viesojas Ārlietu ministrijā

20.02.2018

Rīga, PBLA pārstāvniecība.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Amerikas latviešu apvienības pārstāvji 19. februārī tikās ar sadarbības partneriem Latvijas Republikas ārlietu ministrijā – parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu un speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Ati Sjanītu.

Tikšanās gaitā tika pārrunāta un saskaņota ārlietu ministrijas un PBLA nostāja pašlaik Saeimas ārlietu komisijā gatavotajā Diasporas likumprojektā.

PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte uzsvēra, ka, izstrādājot Diasporas likumu, PBLA vissvarīgākais ir, lai tiktu ievērots vienlīdzības princips starp tautiešiem ārzemēs un Latvijā. “Mēs nekādā gadījumā negribam, ka ārvalstīs dzīvojošie tautieši būtu priviliģētākās pozīcijās nekā Latvijas iedzīvotāji,” teica K. Saulīte. “mēs negribam nekāda veida diskrimināciju ne vienā, bet arī ne arī otrā virzienā”.

P. Blumbergs, savukārt uzsvēra četras galvenās PBLA prioritātes, kas būtu jānostiprina plānotajā likumā – atbalstu diasporas izglītībai, sadarbībai kultūras jomā, valsts drošības stiprināšanā un arī remigrācijas veicināšanā.

Ārlietu ministrijas pārstāvji informēja, ka viņi sadarbojas ar Saeimas komisiju likuma izstrādāšanā un iestājas par to, lai likums tiktu izstrādāts pamatīgi, detalizēti un lai tas netiktu sasteigts un politizēts šajā vēlēšanu gadā.

Vēlāk, tās pašas dienas pēcpusdienā, gan PBLA, gan ALAs, gan ārlietu ministrijas pārstāvjiem bija iespēja savus viedokļus paust Saeimā – Diasporas likuma darba grupas sēdē, kuru vada Nacionālās apvienības deputāts Rihards Kols.

PBLA vadībai bija arī atsevišķa tikšanās ar ĀM Valsts sekretāru Andreju Pildegoviču.

Foto pulksteņrādītāja virzienā: Amerikas latviešu apvienības ģenerālsekretārs Raits Eglītis, PBLA  valdes priekšsēde Kristīne Saulīte, priekšsēdes vietnieks Pēteris Blumbergs un pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons, Diasporas lietu vēstnieks Atis Sjanīts, Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, un ārlietu ministrijas Plānošanas grupas padomniece Vija Buša.