PBLA saņem Cicerona balvu

16.11.2016

Šodien, 16. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijā Rīgā notikušā ceremonijā Pasaules Brīvo latviešu apvienībai (PBLA) par latviskās identitātes un Latvijas neatkarības idejas uzturēšanu starptautiskajā apbalvojumu kategorijā tika pasniegta Cicerona balva.

Apbalvojums PBLA ir kā sekmīgai ārzemju latviešu centrālo organizāciju augstākai pārstāvībai, kas apvieno ārpus valsts dzīvojošos tautiešus darbam latviešu tautas un Latvijas valstiskās drošības augsmei. Tiek izcelta apvienības iniciatīva Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma sasaukšanā, lai veicinātu zināšanu pārnesi un finanšu kapitāla piesaisti Latvijai, kā arī latvisko tradīciju saglabāšanu trimdā, saiknes stiprināšanu ar mūsu diasporu dažādos kontinentos.

Cicerona/Mērfija balvu kopš 1999.gada pasniedz politiķiem, zinātniekiem un publicistikas praktiķiem par sabiedrības uzrunu un rīcību, realizējot sociālās saliedēšanas idejas lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Laureāti ir bijuši gan ārvalstu līderi, gan izcili Latvijas kultūras un izglītības jomas pārstāvji, žurnālisti, pašvaldību vadītāji. Balvas žūrijas priekšsēdētājs ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, sadarbības partneri – Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte.