PBLA pulcējas uz gadskārtējo valdes sēdi Rīgā

29.09.2015

Šajā nedēļā, no trešdienas līdz piektdienai, Rīgā norisināsies Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes sēde, kurā piedalās diasporas organizāciju vadītāji un pārstāvji no četriem kontinentiem. PBLA valdes sēdes oficiālā atklāšana notiks 2015. gada 30. septembrī pulksten 9.00 Rīgā, Mazās Ģildes Lielajā zālē, Amatu ielā 3/5.

Valdes sēdes atklāšanā uzrunas teiks PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Ministru prezidente Laimdota Straujuma. PBLA valdes sēdes atklāšanā dalību ir apstiprinājis arī Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kultūras ministre Dace Melbārde un izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) ir ārzemju latviešu organizāciju augstākā pārstāvība, kas apvieno sešas mītņu zemju centrālās latviešu organizācijas – Amerikas latviešu apvienību, Eiropas latviešu apvienību, Latviešu nacionālo apvienību Kanādā, Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē, Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienību un Krievijas latviešu kongresu.

PBLA gadskārtējās valdes sēdes uzmanības lokā šogad būs Latvijas diasporas iesaiste Latvijas drošības stiprināšanā, sadarbība latviskās izglītības un kultūras jomā, kā arī Latvijas diasporas uzņēmēju un dažādu nozaru speciālistu iesaiste Latvijas tautsaimniecības veicināšanā. Tāpat tiks izvērtēta PBLA un tās dalīborganizāciju līdzšinējā sadarbība ar Latvijas valdību, kā arī nosprausti plāni nākamajiem darbības gadiem. Valdes sēdes laikā tiks pārrunāta arī diasporas latviešu iesaiste Latvijas simtgades pasākumos Latvijā un pasaulē. Jāatzīmē, šogad aprit 24 gadi, kopš PBLA savas gadskārtējās valdes sēdes notur Rīgā, un 59 gadi, kopš PBLA dibināšanas ASV 1956. gadā.

Latvijas masu mediju pārstāvji ir aicināti piedalīties valdes sēdes atklāšanā 30.septembrī pulksten 9.00 Mazās Ģildes Lielajā zālē, kur pēc sēdes oficiālās atklāšanas (ap pulksten 10.00) būs interviju iespēja ar ārzemju latviešu organizāciju vadošajiem pārstāvjiem.

 

PBLA pārstāvniecības vadītājs
Jānis Andersons
Tālr. 6728 2980
Mob. tālr. 2613 0038
E-pasts: pbla-latvija@pbla.lv