PBLA priekšsēdis saņem Amerikas Baltiešu brīvības līgas balvu

04.05.2016

Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis aizvadītajā nedēļā saņēmis Amerikas Baltiešu brīvības līgas (Baltic American Freedom League – BAFL) apbalvojumu par ilggadīgu un neatlaidīgu Baltijas valstu brīvības un drošības veicināšanā.  

Lai arī Amerikas Baltiešu brīvības līgas rīkotā Baltijas Brīvības balvas pasniegšanas ceremonija norisinājās aprīļa sākumā, PBLA priekšsēdim Jānim Kukainim pieškirtais apbalvojums tika nodots viņa rokās aizvadītajā nedēļas nogalē Losandželosā notikušā Amerikas latviešu apvienības 65. kongresa laikā, uz kuru bija pulcējušies latviešu organizāciju vadītāji un pārstāvji no visiem lielākajiem latviešu centriem ASV. Apbalvojumu J. Kukainim pasniedza BAFL priekšsēdis Valdis Pavlovskis, uzsverot J. Kukaiņa nozīmīgo ieguldījumu Latvijas ceļā uz uzņemšanu NATO. Bez J. Kukaiņa, šogad Baltijas Brīvības balvu saņēmis arī igauņu izcelsmes uzņēmējs un Baltijas interešu aizstāvis Arne Kalms un lietuviešu izcelsmes sabiedriskā darbiniece Andžela Nelsa.


 

Kopš Baltijas Brīvības balvas iedibināšanas pirms 34 gadiem to saņēmuši tādi uzticami Baltijas valstu aizstāvji ASV administrācijā kā ASV ārlietu ministre Madlēna Olbraita, Kolins Pauels un Hilarija Klintone, ASV politiskais analītiķis NATO paplašanās aizstāvis Ronalds Asmuss, profesors Zbigņevs Brežinskis, tā arī kādreizējie Baltijas valstu prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga, Vītauts Landsberģis un Lenarts Meri un citi.

Amerikas Baltiešu brīvības līga ir organizācija, kuru 1981. gadā nodibināja ASV baltiešu trimdinieki un viņu pēcteči, ar mērķi atbalstīt Baltijas valstu brīvības un neatkarības centienus. Kopš Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas pirms 25 gadiem, Amerikas Baltiešu brīvības līga turpina aizstāvēt baltiešu intereses ASV Kongresā un valdībā, kā arī veic nozīmīgu skaidrojošu darbu par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas drošības jautājumiem.