PBLA piedalās AmCham valdes pilnsapulcē

25.03.2019

Amerikas – Latvijas tirdzniecības palāta jeb AmCham, kas ir PBLA sadarbības organizācija, vakar sasauca gadkārtējo pilnsapulci un pārvēlēja organizācijas valdi.
No astoņiem kandidātiem valdē uz divu gadu termiņu tika ievēlēti četri: Zinta Jansons, no Ellex Klavins advokātu biroja, Roberts Melbardis, Encompass Digital Media pārstāvis Latvijā, Pauls Miklasevics, Blue Orange Bank un Ieva Rācenaja, Rīgas Juridkās augstskolas direktore.
AmCham valdes vadītāja pienākumus nolika Arnis Kākulis, Baltjas reģiona direktors AECOM firmā, jo bija nokalpojis statūtos atļautos trīs divu gadu termiņus. Arī vice prezidents Jānis Meija nevarēja vairs kandidēt termiņa ierobežojumu dēļ. 26. martā AmCham valde ievēlēs jaunu valdes priekšsēdi no sava vidus.
ASV vēstniece Latvijā Nancy Bikoff Pettit, kas pagodināja sapulci ar savu klātbūtni uzsvēra ciešo sadarbību starp AmCham un vēstniecību. Viņa uzsvēra, ka kopējais darbs un pasākumi padara abas institūcijas un abas valstis – Latviju un ASV spēcīgākas un labākas.
Andris Pelšs, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs uzsvēra, ka sadarbība starp Latviju un ASV ir izcila kāpolitiskajā un drošības tā arī ekonomiskajā sfērā. “Mums ir stabile ekonomiskās sadarbības bāze …. (un, kas attiecas uz nākotni) robežu mēs varam vilkt debesīs,” teica A. Pelšs, uzsverot lielo sadarbības potenciālu starp abām valstīm. Viņs arī uzsvēra plānoto “Spotlight Latvia” ekonomisko konferenci Denverā, uz kuru dosies ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ar uzņēmēju delegāciju, kā vienu no svarīgākajiem ši gada notikumiem sadarbībā ar ASV.
AmCham valde 2019. -2020. gadā darbosies šādā sastāvā: Liene Dubava, Nasdaq Riga, Nasdaq Baltic; Zinta Jansons, Ellex Klavins; Ingrida Kariņa-Bērziņa, COBALT; Roberts Melbardis, Encompass Digital Media; Pauls Miklasevics, Blue Orange Bank; George Miu, Radisson Blu Elizabete Hotel and Radisson Blu Ridzene Hotel; Ieva Rācenāja, Rīgas Juridkās augstskolas direktore; Renāte Strazdina, Microsoft Latvia; Liga Smildzina-Bertulsone, AmCham izpilddirektore.
PBLA pārstāvniecība