PBLA pateicas Diasporas vēstniekam Aivaram Grozam

28.08.2020

Pirms došanās Latvijas vēstnieka postenī uz Izraēlu nu jau bijušais Ārlietu ministrijas Speciālu uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza ieradās atvadu vizītē PBLA pārstāvniecībā Rīgā. Viņu pavadīja vēstnieka ilggadējā palīdze, Ārlietu ministrijas plānošanas grupas padomniece Ramona Krasovska, kura arī tiek pārcelta citu uzdevumu pildīšanai Ārlietu ministrijā.

PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte uzsvēra lielisko sadarbību, kas aizvadīto divu gadu laikā izveidojusies starp PBLA un vēstnieka biroju. “Mēs kopīgi strādājām gan pie Diasporas likuma iedzīvināšanas, gan pie citiem kopējiem projektiem,” viņa teica, sevišķi pateicoties vēstniekam arī par lietpratīgo un konstruktīvo darbu Diasporas konsultatīvās padomes vadībā.

Arī vēstnieks Aivars Groza ar pateicību un gandarījumu atcerējās gan savu pirmo tikšanos ar PBLA, kad viņš tikko bija atgriezies no diplomātiskā dienesta Indijā, gan arī savas neskaitāmās vizītes dažādos PBLA dalīborganizāciju sarīkojumos visās pasaules malās. Viņš lūdza caur PBLA nodot savu pateicību daudzajiem tautiešiem pasaulē, kas viņu viesmīlīgi uzņēmuši un palīdzējuši saprast Diasporas organizāciju darbību un struktūru.

Ar septembri par Speciālo uzdevumu vēstnieci Diasporas jautājumos kļūs Elita Gavele, pieredzējusi diplomāte, kas ir arī mūziķe, diriģente – Latvijas Mūzikas akadēmijas absolvente. E. Gavele tikko beigusi pildīt Latvijas vēstnieces Izraēlā pienākumus, bijusi arī vēstniece Gruzijā, bet diplomātiskajā dienestā strādājusi kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 1990. gadu sākumā. Atvadu tikšanās reizē ar vēstnieku Aivaru Grozu un Ramonu Krasovsku piedalījās arī PBLA pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jānis Andersons un PBLA izpilddirektors Raits Eglītis. PBLA pārstāvji novēlēja abiem diplomātiem veiksmi un izturību viņu tālākajās darba gaitās.

(PBLA pārstāvniecība)