PBLA Kultūras fonda un padomes 2023. gada piešķīrumi

01.08.2023

Pasaules Brīvo latviešu apvienības Kultūras fonda un padomes valde un nozaru vadītāji ir gandarīti paziņot 2023. gada piešķīrumu konkursa laureātus. Pēc gaŗa procesa šie 19 pārstāvji no sešām PBLA dalīborganizācijām ir vienojušies par sarakstu. “Varam lepoties par plašo un daudzveidīgo sarakstu, kuŗā atrodas kultūras svētki, filmas, literatūra, izglītība, mūzika un teātris,” saka PBLA KF&P valdes priekšsēdis Juris Ķeniņš. “Nezinu, kā tas sagadījās, bet nesen dibinājām filmas nozari KF&P, un 2023. g. atbalstu saņems seši filmu projekti.”

Jau vairākus gadus KF&P ir atbalstījis gadskārtējo Ņujorkas Baltijas Filmu festivālu (NYBFF), kā arī Bostonas Baltijas Filmu festivālu (BBFF). Šogad pienāk klāt Austrālijas 59. Kultūras Dienu Īsfilmu festivāls. Bez šiem festivāliem vērtētāji ir nolēmuši atbalstīt informatīvi izglītojošo filmu “Zīmes. Debesu zīmes.” par senajām spēka zīmēm.

Izglītības/mūzikas jomā bieži esam atbalstījuši komponistes Daces Aperānes rīkotos jauno mūziķu meistarkursus, 15. variants 2023. gada jūlijā Siguldā ar nosaukumu “Jaunas balsis! Jauna mūzika!”. Vēl pie izglītības jaunatnei KF&P atbalstīs “Lasi! Dziedi! Mācies!” 4. posmu: latviešu tautasdziesmu animācijas filmas un karaoke ieraksti.

Pēc Covid briesmām teātri ir atsākuši raitu darbību, un KF&P atbalstīs divus projektus: Pasaules Latviešu amatieru teātru (PLATS) rīkoto diasporas teātru saietu Bergenā, Norvēģijā oktobrī “PLATS solis” un “LAIPA 2023”: IX Diasporas amatierteātru festivāls Sanfrancisko, arī oktobrī.

Literatūrā KF&P atbalstīs katalogu “Helmars Rudzītis un izdevniecības “Grāmatu Draugs” darbība trimdā (1950-1992)” un “Vakaru bez Jura Kronberga”, kurš skanēja dziesmu svētku nedēļā Rīgā, zvaigžņu parādes mūzikas izpildītāju rokās pie Kronberga tekstiem.

Atbalstu saņems interaktīvā platforma “LAIVA”, kuŗa veido tiešraides, tai skaitā intervijas, spēles un tematiskus raidījumus (Facebook un YouTube), un projektu “Vienā Balsī” – video interviju cikls ar latviešu komponistiem, izpildītājiem un diriģentiem YouTube platformā.

Novēlam visiem laureātiem labas sekmes izvest projektus līdz galam un apsveicam lielo un pašaizliedzīgo darbu veicināt latviešu kultūru.

PBLA Kultūras fonds un padome