PBLA, Daugavas Vanagi, “Ģenerāļu klubs” un fonds “Namejs” vienojas pasludināt 2019. gadu par Latvijas varoņu gadu

11.01.2019

Rīga – 11. janvāris. Lai turpinātu Latvijas jubilejas gadā iesākto patriotisma tēmu un pievienotos Latvijas Republikas aizsardzības ministrijas un Latvijas valsts simtgades biroja aicinājumam iezīmēt nākamo gadu kā varonības gadu, PBLA, Daugavas Vanagu apvienība, Ģenerāļu klubs un fonds “Namejs” izsludina 2019. gadu kā “Latvijas varoņu” gadu.

Četru organizāciju vadītāji – PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte, Daugavas Vanagu biedrības priekšnieks Gunārs Spodris un fonda “Namejs” vadītājs, atv. ģenerālleitnants Raimonds Graube un atv. vice admirālis Gaidis Zeibots tikās Rīgā un vienojās, ka viņu vadītajām organizācijām ir “kopsaucējs” – rūpes par Latvijas nākotni, jauniešu patriotisko audzināšanu, karavīru labklājību un piemiņu, kā arī valsts drošību. Tikšanās dalībnieki pārrunāja plānus, kā kopīgi darbojoties, veidot Latvijas sabiedrības attieksmi un pievērst sabiedrības uzmanību šiem jautājumiem.

Tikšanās laikā tika apspriestas iespējas kopīgi rīkot un atbalstīt pasākumus, lai godinātu ne tikai Brīvības kauju varoņus, leģionārus un viņu piemiņu, bet izceltu arī mūsdienu veterānu paveikto Latvijas drošības stiprināšanā un Latvijas starptautiskā tēla spodrināšanā.

“Nameja” un Daugavas vanagu vadītāji pārrunāja arī iespējas kopīgi atjaunot Pirmā pasaules kara tranšejas posmu Likteņdārzā pie Daugavas, veidojot karavīru likteņstāstu, kā arī iespējas sadarboties un piesaistīt Latvijas Gaidu un Skautu kustības, Vanadzēnu un Jaunsargu organizācijas kopējiem projektiem.

“Šie plāni pilnībā sakrīt ar PBLA mērķiem un uzdevumiem rūpēties par Latvijas valsts drošību, labklājību un tautas nākotni, tāpēc ir pilnīgi likumsakarīgi, ka mēs varam sadarboties šādos virzienos,” uzsvēra PBLA priekšsēde K. Saulīte. Ir lieliski, ka šī patriotisma tēma sasaucas arī ar Latvijas valsts plāniem 2019. gadam – Cēsu kauju, Brīvības cīņu piemiņai un tautas varonības tēmai, viņa piebilda.
Četru organizāciju vadītāji vienojās turpināt sarunas par kopējiem plāniem un sagatavot sadarbības memorandu turpmākajai rīcībai.

FOTO: (no kreisās) Raits Eglītis, PBLA, Gaidis Zeibots, ĢK, Kristīne Saulīte, PBLA, Raimonds Graube, Namejs, Gunārs Spodris,DV.