PBLA dalīborganizācijas. ALA izsludina pieteikšanos dalībai 2018. gada vasaras prakses programmā Latvijā

04.12.2017

Gadu gaitā PBLA dalīborganizācijām ir izveidojušās vairākas īpašas sadarbības programmas. Izcils piemērs ir ALA izglītojošais ceļojums “Sveika Latvija”, kur Amerikas latviešu jauniešiem pievienojas vienaudži no Austrālijas un Kanādas.

Tomēr šoreiz vēlamies informēt par samērā jaunu iniciatīvu – jauniešu vasaras prakses programmu Latvijā, kurā aicināti piedalīties ārpus Latvijas dzīvojoši jaunieši vecumā no 19 līdz 29 gadiem. Tāpat kā “Sveika Latvija” arī šinī programmā līdzās Amerikai ir piedalījušies latviešu jaunieši no Austrālijas un Kanādas.

Ļoti ceram, ka mūsu jauniešu pulciņš pieaugs un šo lielisko iespēju izmantos jaunieši no visas plašās pasaules. Lai uzzinātu par to ko un kā atbalsta jūsu zemes latviešu virsorganizācija, lūdzam ielūkoties mājas lapās vai sazināties tieši, rakstot uz PBLA mājas lapā norādītajiem e-pastiem

Biedri

 

Par programmu un tās mērķiem stāsta idejas autore, ALA Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe.

Sākot ar šī gada 1. decembri Amerikas latviešu apvienība atvērusi pieteikšanos dalībai 2018. gada jauniešu vasaras prakses programmā Latvijā, kurā aicināti piedalīties ārpus Latvijas dzīvojoši jaunieši vecumā no 19 līdz 29 gadiem.

“Prakses pieredze dod jauniešiem iespēju strādāt Latvijā kā pieaugušiem cilvēkiem ar atbildību par sevi, savu darba vietu un kolēģiem, kā arī vienlaikus apgūt un uzlabot latviešu valodu, nostiprināt savu latvisko identitāti un piederību Latvijai,” skaidro prakses programmas koordinatore, ALA Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. Viņa uzsver 2018. gada vasara Latvijā būs īpaša vasara, ņemot vērā Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošos XXVI Vispārējos Latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un citus kultūras pasākumus. Turklāt jauniešiem 2018. gadā tiek piedāvāta ļoti plaša prakses vietu izvēle, kas L. Ejupes vārdiem, “piedāvā jauniešiem dažādas iespējas strādāt savā iecerētā nākotnes darba laukā”.

Sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju izveidotās programmas ietvaros jauniešiem ir iespēja strādāt tādās prestižās Latvijas institūcijās, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais Arhīvs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija u.c. Pēdējos gados jauniešu prakses iespējas ir paplašinātas arī uz privātiem uzņēmumiem, kuru vidū ir jauno tehnoloģiju uzņēmumi Draugiem Grupa, Tech Hub Riga, Funderful u.c.. Prakses programmas dalībnieki no ASV var pieteikties uz ALA stipendijām $2500 apmērā, savukārt jaunieši no citām zemēm aicināti interesēties par stipendiju iespējām pie savām centrālām latviešu organizācijām. Pieteikšanās veidlapas, kas atrodamas ALAs mājas lapā (http://www.alausa.org/lv/alas-nozares/kulturas-nozare/vasaras-darbi-latvija/), iesūtāmas ALAs Kultūras nozares vadītājai līdz 2018. gada 14. janvārim.

Vienlaikus aicinām arī noskatīties ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu tapušās dokumentālās filmas par ALA prakses programmu treileri, kur savā pieredzē par Latvijā pavadīto laiku dalās trīs 2017. gada prakses programmas dalībnieki – Aleksandrs Puriņš, Īna Pružinska un Dāvis Kārkliņš: https://www.youtube.com/watch?v=f1jCF-IZoHc&t=23s 

Pilnā dokumentālā filma ar nosaukumu „Izmēģinājums“ būs pieejama izrādīšanai latviešu centros pasaulē 2018. gada sākumā. Tā tapusi pateicoties Latvijas Kultūras ministrijas caur Pasaules Brīvo latviešu apvienību piešķirtajam atbalstam Latvijas valsts simtgades projektu īstenošanai ārpus Latvijas.