PBLA atbalsta jauniešu nometni “Mazais Namejs”

16.08.2018

Īvande, 10. augusts. Atsaucoties un ģen. Raimonda Graubes un fonda “Namejs” aicinājumu, PBLA atbalstīja piecu jauniešu dalību patriotiskās audzināšanas un militāro iemaņu attīstības nometnē “Mazais Namejs”, kas notika Īvandes muižā, pie Kuldīgas. Nometnē piedalījās 85 starptautisko operāciju veterānu bērni no visas Latvijas.

Nometnē bērniem ir iespēja labāk iepazīt karavīra profesiju un ikdienu, kā arī uzzināt vairāk par skautu un gaidu kustību. Nometnes laikā dalībnieki iepazīst gan Nacionālo bruņoto spēku vienības, gan piedalās izturības pārgājienā, stratēģiskajās spēlēs un citās aktivitātēs. Nometnes galvenie mērķi ir sniegt iespēju aktīvi un jēgpilni pavadīt vasaras brīvlaiku, attīstīt jaunatnes pilsoniskumu un patriotismu, iepazīstināt ar Latvijas bruņoto spēku ikdienu, attīstīt jauniešu patstāvību, spēju strādāt komandā un svinēt Latvijas simtgadi. Nometne organizēta ar Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku, ASV vēstniecības Latvijā, AS “Latvijas Finieris”, SIA “Tallink”, Pasaules brīvo latviešu apvienības, Latviešu virsnieku apvienības un citu ziedotāju atbalstu.

Nometnes noslēguma dienā, jauniešus apraudzīt ieradās Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ASV vēstniece Latvijā Nancy Pettit un nometnes atbalstītāju organizāciju pārstāvji, tai skaitā PBLA izpilddirektors Raits Eglītis. Savā apsveikuma runā viņš uzsvēra, ka PBLA ar prieku atbalstīta jauniešu dalību šajā nometnē, jo PBLA darbojas trīs galvenajos virzienus – izglītība, kultūra un Valsts drošības stiprināšana. “Jūs esat Latvijas drošības nākotne un mēs varam būt lepni par to, ka jūs mācaties sargāt savu valsti,” teica R. Eglītis , uzrunājot jauniešus. Svinīgajā ceremonijā piedalījās arī NATO karavīri no Kanādas, Spānijas, Albānijas un Latvijas, kas bija speciāli atbraukuši no Ādažiem un demonstrēja militāro tehniku, kā arī Zemessardzes un Skautu kustības pārstāvji.