PBLA apsveic un piedalās Rīgas Latviešu biedrības 150. jubilejas svinībās

28.10.2018

Augsti godājamais Valsts prezidenta kungs,

Ļoti cienījamā Freibergas kundze,

Mīļā Rīgas latviešu biedrības saime, dāmas un kungi!

 

Ārzemju latviešu centrālās organizācijas – Pasaules Brīvo latviešu apvienības vārdā – vēlos sirsnīgi sveikt visus jūs nozīmīgajā Rīgas latviešu biedrības 150. jubilejā! RLB ir mūsu tautas pati pirmā, vissenākā, un joprojām pastāvošā sabiedriskā organizācija, kurai ir milzu nopelni gan pagātnē, gan tagadnē, vienojot latviešu tautu nacionāliem, kulturāliem un akadēmiskiem mērķiem un Latvijas valstiskumam.

Lai piemina tikai kā piemēru pirmos Vispārējos Latviešu Dziesmu svētkus 1873. gadā, ko sarīkoja RLB, pirmo latviešu enciklopēdiju – Sarunvalodas vārdnīcu, ko izdeva Rīgas Latviešu biedrība, un pirmo Latviešu etnogrāfisko izstādi 1896. gadā, ko organizēja RLB.

Šādu nacionālu un valstisku nopelnu RLB ir bijis un joprojām ir ļoti daudz – RLB vienmēr ir bijusi un joprojām ir ļoti nozīmīgs nacionāli politisks faktors mūsu tautas garīgajā dzīvē un pastāvēšanā.

PBLA vārdā novēlu arī turpmāk RLB būt mājām un “Māmuļai” mums visiem – kā Latvijas tā pasaulē izkaisītajiem latviešiem, stāvēt stipri un strādāt droši mūsu mīļajai Latvijai!

Foto: PBLA priekšsēde Kristīne Saulītis, RLB priekšsēdētājs Guntis Gailītis, LOM direktors Gunārs Nāgels