PBLA aicina uz semināriem kopā ar “Sabiedrību par atklātību – Delna” un portālu latviesi.com

20.09.2023

Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) 2023. gada valdes sēdes laikā notiks seminārs “Cīņa ar korupciju Latvijā: privātā sektora perspektīva” sadarbībā ar “Sabiedrību par atklātību – Delna”, kas šogad atzīmē 25 gadu jubileju. PBLA vēlas izcelt “Delnas” darbu korupcijas apkarošanā un iedvesmot sabiedrību rīkoties korupcijas mazināšanai Latvijā. Semināra ietvaros “Delnas” direktore Inese Tauriņa prezentēs atskatu uz “Delnas” paveikto 25 gados, kā arī iezīmēs aktualitātes korupcijas apkarošanai uzņēmējdarbības jomā.

Semināra laikā skatītājiem būs iespēja dzirdēt arī trīs pieredzes un iedvesmas stāstus no biznesā un politikā pieredzējušām personībām, kuras aktīvi iestājas pret korupciju. Ar saviem stāstiem dalīsies “Delnas” padomes priekšsēdētāja un SCHWENK Latvija valdes locekle un Vides un juridiskā direktore Evita Goša, bijušais Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un kāds no uzņēmējiem diasporā. Seminārs “Cīņa ar korupciju Latvijā: privātā sektora perspektīva” norisināsies 28. septembrī no plkst. 9.00 līdz 10.00 klātienē LU Dabas mājā Jelgavas ielā 1 un tiešsaistē PBLA Facebook lapā.

Lai stiprinātu Latvijas diasporas pozīcijas informatīvajā telpā, izvērtētu, cik lielu daļu ārpus Latvijas dzīvojošo tautiešu sasniedz Latvijas un diasporas mediji, kā arī diasporas organizācijas, un kopā meklētu veidus, kā dzīvot vienotā informatīvajā telpā, nevis atsevišķos “burbuļos”, pēc semināra kopā ar “Delnu” notiks arī forums “Diaspora – (ne)atņemama Latvijas informatīvās telpas daļa?”, ko rīko portāls latviesi.com sadarbībā ar PBLA.

“Pusmiljons latviešu visā pasaulē ir mūsu piektais novads! Bet vai mēs tiešām esam viena nācija un dzīvojam kopīgā informatīvajā telpā, ko spējam sasniegt un iesaistīt darbam Latvijai? Vai Latvijas medijus interesē diaspora un diasporu – Latvijas mediji? Un, vai īpaši diasporai paredzētie mediji un diasporas organizācijas patiešām sasniedz un iesaista Latvijas diasporu, vai tomēr vairāk sarunājas paši ar sevi? Vai galu galā diasporas mediji neizmirs kā dinozauri, jo beigsies veidotāju entuziasms un diasporas organizāciju finansiālais atbalsts?” aicina diskutēt Latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš. Latviesi.com vadītājs uzsver, ka nācija stiepjas tik tālu, cik tās informācijas telpa, tādēļ Latvijai ir nozīmīgi, cik plašu Latvijas nāciju reāli sasniedz mediji un organizācijas. Ja saka, ka nācija dzimst ar avīzi rokās, tad mums šodien ir jādomā par to, ar kādu saturu planšetes un telefonu ekrānos dzims mūsu jaunā Latvijas nācija visā pasaulē.

 

Darba kārtība:

9:00-10:00 Seminārs “Cīņa ar korupciju Latvijā: privātā sektora perspektīva” sadarbībā ar “Sabiedrību par atklātību – Delna”;

10:15-10:30 Foruma ievads, Indulis Bērziņš;

10:30-11:10 Paneļdiskusija: “Kā organizācijas un Latvijas mediji sasniedz diasporu”;

11:10-11:50 Paneļdiskusija “Vai un kam vajadzīgi diasporas mediji”;

11:50-12:30 Paneļdiskusija “Diasporas organizāciju un mediju loma “X stundā”.

 

Seminārs un forums notiks Pasaules Brīvo latviešu apvienības ikgadējās valdes sēdes ietvaros un tajā piedalīsies lielāko diasporas organizāciju pārstāvji, mediju pārstāvji un eksperti. Abi pasākumi tiks translēti tiešraidē PBLA un Latviesi.com Facebook lapās, kurās tiks saglabāts arī pasākumu ieraksts. (PBLA pārstāvniecība; latviesi.com)