PBLA aicina plānot dalību Pasaules latviešu kultūras konferencē Cēsīs

10.04.2019

Laikā no 29. septembra līdz 1. oktobrim Cēsu koncertzālē notiks Pasaules latviešu kultūras konference, kuras galvenie rīkotāji ir Pasaules brīvo latviešu apvienība sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu pilsētas domi. Trīs dienu garumā pie viena diskusiju galda satiksies dažādu kultūras un mākslu nozaru personības, lai apspriestos par latviešiem aktuālo kultūrā kā Latvijā, tā ārvalstīs. Diskusijās paredzēts uzrunāt trīs galveno tēmu lokus – latviskās identitātes nozīmi kultūrā, valodas vienotību un atšķirības, dziesmu un deju pieaugošo nozīmi latviskās kopības uzturēšanā ārpus Latvijas.
„Ar šo konferenci mēs vēlamies uzrunāt tēmas, kas ir aktuālas tautiešiem pasaulē, savelkot tās kopā ar Latvijas kultūras darbinieku viedokļiem latviskās identitātes, valodas, dziesmas un deju nozīmi tā, lai šis pārrunas ir noderīgas visiem,” tā par konferences galveno mērķi saka Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēde Kristīne Saulīte.
Konferences pirmajā dienā plānots atklāšanas koncerts, kurā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas orķestris un koris, kā arī Cēsu Pils koris. Koncerta programmu veido Kanadas latviešu komponists un čellists Juris Ķeniņš sadarbībā ar Latvijas  mūziķiem un kora mākslas speciālistiem. Ieeja koncertā bez maksas.
Konferences  otrā un trešā diena tiks veltīta diskusijām par latviešiem šeit un pasaulē aktuālām kultūras tēmām – identitāte, valoda, māksla, mūzika, literatūra. Aktualitātes saistībā ar konferences norisi tiks publicētas mājaslapā http://kulturaskonference.pbla.lv/, kur šobrīd iespējams reģistrēties jaunumu saņemšanai e-pastā.
„Mēs, tie, kuri dzīvo ārpus Latvijas, jau gadiem zinām – tas, kas mūs cieši saista ar Latviju, tā ir kultūra. Kultūra ar lielo „K” un kultūra ar mazo „k” – vienalga, – tā ir kā līme, kas satur kopā latviešu sabiedrību ASV , Kanadā, pasaulē un savieno mūs ar tautu Latvijā,” saka Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. “Šī konference dos mums, kā latviskās kultūras uzturētājiem ārzemēs, tā tiem, kas tur mūsu kultūras saknes Latvijā, iespēju sanākt kopā Cēsīs, zem viena jumta, un saprast, ka mēs viens otram esam vajadzīgi!”

Sadarbības partneri: Pasaules brīvo latviešu apvienība, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Cēsu pilsētas dome,  Latvijas Republikas oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” un “LV portāls”, Pasaules latviešu mākslas centrs, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs