Ņujorkā spriedīs par Baltijas valstu drošību un ekonomisko sadarbību

01.12.2015

Šī gada 4. decembrī Ņujorkā norisināsies Baltijas un Ziemeļvalstu politiskai un ekonomikas drošībai veltīts seminārs, ko rīko Apvienotā baltiešu komiteja sadarbībā ar Amerikas latviešu apvienību, lai aktualizētu jautājumu par tālāko sadarbību Baltijas valstu drošības un ekonomiskās izaugsmes veicināšanā.

Latviešu diasporas pārstāvji ir pārliecināti, ka notikumi Tuvajos Austrumos nedrīkst novērst uzmanību no Krievijas aktivitātēm Ukrainā, kas rada apdraudējumu arī Baltijas valstu drošībai, uzskata Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdis Jānis Kukainis. Pēc Kukaiņa domām no starptautisko mediju virsrakstiem ir pazudusi Ukrainas problēma un mūsu pienākums ir to aktualizēt, jo draudi Baltijai no Krievijas nemazinās.

Amerikas latviešu apvienības priekšsēdētājs Pēteris Blumbergs, kurš rotācijas kārtībā šogad vada arī Apvienoto baltiešu komiteju, uzsvēra, ka pašreizējā starptautiskajā politiskajā situācijā baltiešiem ir jāpieliek īpašas pūles, lai nodrošinātu, ka Baltijas un Austrumeiropas valstu drošība atrastos ASV amatpersonu, politikas analītiķu un veidotāju redzeslokā.

“Laikā, kad pasaules uzmanība ir pievērsta „Islāma valsts” apkarošanai, baltiešiem ir svarīgi atgādināt par Krievijas agresiju Ukrainā un nodrošināt, ka Baltijas valstu un visas Austrumeiropas drošība netiek upurēta citu mērķu vārdā,” sacīja Blumbergs. Pēc viņa teiktā,  Baltijas valstīm ir svarīgi panākt, lai sankcijas pret Krieviju tiktu īstenotas  arī turpmāk, bet vienlaikus diasporas pārstāvjiem ir jāpalīdz baltiešiem meklēt risinājumus, kā mazināt Krievijas atbildes sankciju ietekmi uz Baltijas valstu tautsaimniecību.

„Pašreizējā nestabilajā ģeopolitiskajā situācijā mums ir jāsniedz palīdzīga roka Baltijas valstīm, lai tās sajustu savu ārzemēs dzīvojošo tautiešu atbalstu un apņēmību dot ieguldījumu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas drošībā, kā arī ekonomikas izaugsmē,” teica Kukainis.

Seminārā piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas diplomātiskā korpusa pārstāvji, drošības politikas analītiķi un ekonomikas eksperti. Plašāka informācija atrodamaApvienoto Baltiešu komitejas mājas lapā: www.jbanc.org.