Noslēdzies 5. Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

03.07.2018

Valmiera – 29. jūnijs. Ar pozitīvām emocijām, kopēja mērķa sajūtu un jauniem kontaktiem, pēc divu dienu diskusijām Valmierā beidzās 5. Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, ko rīkoja valmierieši sadarbībā ar PBLA un Latvijas Republikas ārlietu ministriju. Šajā forumā uzsvars tika likts uz Latvijas uzņēmumu ielaušanos ASV un Āzijas valstu tirgos, kā arī uz Valmieras pilsētu, kā vienu no lielākajiem Vidzemes ekonomiskajiem dzinuļiem. Forums pulcēja latviešu uzņēmējus un profesionāļus no ASV, Austrālijas, Singapūras un Eiropas, kuri, daloties savā pieredzē, palīdzēja izprast un iepazīt šos atšķirīgos pasaules reģionus.
“Mums ir gandarījuma sajūta, ka spējam palīdzēt Latvijai un Valmierai izveidot pasaules līmeņa kontaktus ar latviešu izcelsmes uzņēmējiem un profesionāļiem,” teica PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte. “Ir prieks par kopā būšanu un savstarpējo sapratni kāda veidojas starp cilvēkiem, kuriem ir svarīgi palīdzēt Latvijai un mūsu valsts attīstībai”.
Forums pulcēja ap 200 dalībnieku no dažādām pasaules valstīm. To ar savu klātbūtni pagodināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš foruma atklāšanā uzsvēra, ka Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju attīstībā un pētniecībā.
E. Rinkēvičs izteica pateicību Pasaules Brīvo latviešu apvienībai par tās iniciatīvu pirms pieciem gadiem uzsākt šādu forumu ciklu, lai piesaistītu Latvijas diasporas uzņēmējus tautsaimniecības attīstībā Latvijā.
Arī pilsētas galva Jānis Baiks izteica atzinību foruma rīkotājiem par Valmieras pilsētas izvēli, uzsverot, ka sadarbība ar PBLA un ārlietu ministriju ir krietni bagātinājusi foruma programmu.