Noskaidroti PBLA videokonkursa uzvarētāji

16.11.2013

Valsts svētku noskaņās Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) septembrī izsludināja konkursu latviešu skolām ārpus Latvijas. Konkursa nolikums paredzēja, ka jāizveido savas skolas video, kur tiktu atainota skolas darbība un īpašās vērtības. Šī konkursa mērķis bija iepazīstināt ar latviešu darbību pasaulē, vairot pašapziņu un lepnumu par savu skolu, lai kur tā atrastos un cik liela tā būtu.

Videokonkursā piedalījās 16 skolas no Dānijas, Zviedrijas, Beļģijas, Gruzijas, Lielbritānijas, Vācijas, ASV, Austrālijas un Kanādas. Video vērtēšana notika divās daļās. Žūrija video ierakstus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem – radošums, tehniskā un vizuālā kvalitāte, kā arī ietvertais informācijas apjoms. Konkursa žūrijā bija trīs diasporas eksperti: Aija Otomere no Latviešu valodas aģentūras, Dace Mažeika no PBLA un Lūkass Rozītis, LR1 radio raidījuma „21. gadsimta latvietis” producents. Otrajā vērtēšanas daļā tika ņemts vērā publikas balsojums.

Konkursa uzvarētāji:

1. vietā – Mineapoles un Sv. Paulas latviešu skola
http://www.youtube.com/watch?v=m1vfoCbe_Ec

2. vietā – Ziemeļkalifornijas latviešu skola
http://www.youtube.com/watch?v=oI_qcOttvOI

3. vietā – Melburnas latviešu skola “Daugava” un Sidnejas Latviešu biedrības pamatskola
http://www.youtube.com/watch?v=7vpBJrp0JnI
http://www.youtube.com/watch?v=PY1eWbVyACw

Skolas, kas piedalījās konkursā, bija iepriecinātas par iespēju padomāt par to, kas skolotājiem un bērniem ir nozīmīgs latviešu skolā. Ziemeļkalifornijas latviešu skolas pārzine Māra Linde rakstīja: “Paldies par konkursa organizēšanu! Mums tā bija jauna un ļoti interesanta pieredze – gan sadzīvot ar apkārt staigājošo kameru, gan runāt kameras priekšā. Pašu skolā lielā prezentācija vēl tikai priekšā. Taču, kā sacīja Linda Kalna, kura šo projektu vadīja, ir tik daudz laba safilmēta materiāla, ka pietiktu vēl pāris filmām.”

Šie video paliks katras skolas arhīvā un būs mudinājums citām skolām arī izveidot ko līdzīgu, lai katrs interesents varētu iepazīties ar mūsu latviešu nedēļas nogales skolām plašajā pasaulē un novērtēt skolās veikto darbu.

Daina Grosa
PBLA Izglītības padomes priekšsēde