Nav šaubu – uz Dziesmu un deju svētkiem ir jābrauc!

08.03.2018

Kā jau zināms, tad interese apmeklēt šī gada XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus ir īpaša. Par diviem, galvenajiem sarīkojumiem – Noslēguma koncertu un Deju lieluzvedumu ir dzirdēts daudz. Tomēr, ir būtiski pieminēt lielo brīvās ieejaspasākumu klāstu.

Ja pēc garās un bieži vien nesekmīgās iepirkšanās internetā ir radušās pārdomas par to, vaidoties uz svētkiem, – tad ne mirkli nav šaubu – jā! Ir jābrauc , jo 43 no 65 plānotajiempasākumiem ieeja būs par brīvu!

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veido 65 pasākumi, no kuriem 43 ir brīvi pieejamiun ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietas – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Rīgas laukumos un parkos, notikskultūras pasākumi un koncerti.

Pasākumu pieejamība būs nodrošināta sabiedriskajos medijos un internetā.

Pirmais bezmaksas pasākums – “Dziesmu kari” – norisināsies 30. jūnijā pulksten 10.00 Latvijas Universitātes Lielajā Aulā.

Savukārt Dziesmu un Deju svētku karoga cildināšananotiks nākošās dienas rītā, 1. jūlijā pulksten 8.30 Rīgas Latviešu biedrības namā. Svētku gājiens, kas ir viens no vienojošākiem Dziesmu un Deju svētku pasākumiem, sāksies tās pašas dienas pēcpusdienā svētdien pulksten 14.00 no Brīvības pieminekļa.

No 1. līdz 8. jūlijam notiks virkne pasākumu, tai skaitā Amatu meistaru darinājumu gadatirgus, meistarklases, Latviešu amatieru teātru izrādes – Ā. Alunāna lugu iestudējumi, tautu diena “Rīta ausma”, Kapellu maratons un Fokloras diena “Novadu sasaukšanās”. Tāpat visi ir aicināti uz bezmaksas sarīkojumiem Brīvdabas muzejā, Esplanādē un vokālo ansambļu ielu koncertiem Vecrīgā. Sīkāku informāciju par visiem bezmaksas sarīkojumiem var apskatītapmeklējot lapudziesmusvetki.lv

PBLA pārstāvniecība