Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: Latvijas dēļ ir vērts

12.06.2019

Labākas Latvijas dēļ ir vērts atgriezties, dzīvot un strādāt Latvijā – kopā veidot valsts nākotni – tāda bija galvenā doma Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa neformālajā uzrunā jauniešiem, kas apvienojušies biedrībā “Ar Pasaules pieredzi Latvijā” (APPLV) un Amerikas latviešu apvienības (ALA) prakses  programmas “Pavadi vasaru Latvijā” dalībniekiem.

 

Pēc Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA)  ielūguma, Ministru prezidents 11. jūnijā piedalījās biedrības ikmēneša saietā Vecrīgas restorānā “Trompete”, stāstot par savu dzīves pieredzi, uzaugot ASV un pārceļoties uz darba un politiķa gaitām Latvijā. Ministru prezidents izteica atzinību APPLV par organizēto un mērķtiecīgo pienesumu Latvijai, veidojot profesionāļu tīklu ar mērķi palīdzēt valsts izzaugsmei un attīstībai. Viņš uzsvēra, ka organizācijā ir spēks, kas ir daudzkārt lielāks par jebkura indivīda centieniem un aicināja jauniešus dalīties ar savām idejām par valsts attīstības virzieniem.

“Mūsu jauniešiem ir tik vērtīgi uzzināt Kariņa kunga dzīves pieredzi no paša Ministru prezidenta,” teica Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde. “Viņiem ir labi saprast, ka jebkurš no viņu pašu vidus var pieņemt līdzīgus lēmumus dzīvē, zināt, ka tas ir iespējams un izdarāms. Prieks bija vērot viņu reakcijas uz Kariņa kunga teikto un redzēt kā jaunieši klausoties atskārst – viņš ir savējais, viens no mūsējiem.”

Elīna Grīniece, atklājot vakaru pastāstīja Ministru prezidentam par APPLV dabību un mērķiem, uzsverot to, ka biedrība apvieno tos, kas pārcēlušies vai atgriezušies uz dzīvi Latvijā un visus uzņēmīgos jaunos profesionāļus, kuri vēlas strādāt lai veidotu labāku Latvijas nākotni.

Abu organizāciju vadītājas uzsvēra lielisko sadarbību starp PBLA un APPLV. Mūsu paralēlais bet kopējais darbs ne tikai palīdz ar kontaktiem un projektiem, bet arī  piepilda abu organizāciju mērķus veicināt Latvijas iedzīvotāju, it sevišķi jauno profesionāļu remigrāciju un darbu Latvijā, teica K. Saulīte.

Pasākumā piedalījās ap 60 cilvēku, kuru starpā bija ne tikai APPLV valde un biedri, bet arī PBLA pārstāvji un ALAs prakses programmas “Pavadi vasaru Latvijā” jaunieši un viņu draugi, kas apciemo Latviju. Šajās dienās Latvijā uzturas arī “Sveika, Latvija!” ceļojuma dalībnieki, bet viņu brauciena plānus nevarēja saskaņot tā,  lai arī viņi varētu satikties ar Ministru prezidentu. “Sveika, Latvija!” jauniešu grupa tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni 19. jūnijā Rīgas pilī.

 

Pirmajā attēlā no kreisās: PBLA izpilddirektors Raits Eglītis, APPLV pārstāve Elīza Grīsle, PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, APPLV valdes priekšsēdētāja Elīna Grīniece un PBLA pārstāvniecības vadītājs Jānis Andersons īsi pēc APPLV 11. jūnija saieta Vecrīgas restorānā “Trompete”

 

 

(PBLA pārstāvniecība)