#kultūranepadodas seminārs ceturtdien, 17. decembrī, plkst. 14:00 pēc LV laika

14.12.2020

Ciklā #Kultūranepadodas īsi pirms Ziemassvētkiem Dainas Kraukles seminārs par latviskajām rakstu zīmēm

 

Šo ceturtdien, 17. decembrī, pulksten 14 pēc Latvijas laika ciklā #Kultūranepadodas notiks Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja Krājuma nodaļas vadītājas Dainas Kraukles vadītais seminārs “Latviskās zīmes, to veidi un attēlojums dažādos priekšmetos”. Seminārā Daina Kraukle dalīsies ar savām zināšanām par latviskā ornamenta veidošanos, tā veidiem un attēlojumu dažādos priekšmetos.

 

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Daina Kraukle kopš 1985. gada strādā muzejā. Beigusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmiju Mākslas vēstures un teorijas specialitātē. No 1985. līdz 2015. gadam bijusi viena no Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu rīkotājām un ekspertu komisijas locekle, par ko 2005. gadā saņēmusi Lielo folkloras gada balvu. 2006. gadā šī balva piešķirta otrreiz kā daudzu izstāžu autorei un iekārtotājai.

 

  1. Kraukle ir bijusi zinātniskā konsultante XXII un XXIII Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, Lielās Folkloras balvas piešķiršanas komisijas locekle, XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Tautas tērpu skates vērtēšanas komisijas locekle, strādājusi XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” un XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku uzveduma “Māras zeme” radošajās darba grupās. Ir Latvijas Nacionālā kultūras centra Tradicionālās kultūras nozares padomes eksperte, bijusi Tautas lietišķās padomes, Tautas tērpu komisijas locekle, darbojusies Valsts kultūrkapitāla fondā gan kā tā padomes locekle, gan Kultūras mantojuma, Tradicionālās kultūras nozares ekspertu komisiju eksperte.

 

D.Kraukle ir piecu grāmatu par ornamentu (Latviskais rotājošais raksts, Ornaments. Ceļvedis latvisko zīmju pasaulē, Iepazīsti latviešu ornamentus!, Latvian Ornament, Latviešu ornaments, Latviešu rakstu zīmes, Latvian Design) un piecu grāmatu par gadatirgiem Latvijā (Gadatirgi. Kurzeme, Latgale, Vidzeme, Zemgale, Rīga. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs) autore. Šogad ir izdota viņas grāmata “Dienvidlatgalē austās segas”.

 

Seminārs noritēs PBLA izkārtojumā Zoom platformā sadarbībā ar Latvijas Necionālo kultūras centru (LNKC), un jauni interesenti tam var pieteikties, rakstot e-pastu uz adresi pbla@pbla.lv, temata lodziņā ierakstot “Pieteikums dalībai #Kultūranepadodas”. Iepriekšējo semināru dalībniekiem pieejas informācija tiks nosūtīta automātiski. (PBLA pārstāvniecība)