Klāsim baltus galdus savās mājās, svinēsim savās ģimenēs un sirdīs! 

04.05.2020

Godātie tautieši pasaulē un Tēvzemē!

Šogad aprit 30 gadi kopš 1990. gada 4. maijā Augstākās padomesdeputāti pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu“. Tas bija drosmīgs solis, kas vainagojās ar defacto valsts neatkarības atgūšanu
un Latvijas Republikas 5. Saeimas sasaukšanu.
Šogad Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludi nāšanas apaļo jubileju esam spiesti sagaidīt neierastos apstākļos, kad pasaulē plosās Covid–19 pandēmija, un esam ierobežoti svinību izpausmēs. Nu jau par ierastiem kā Latvijā, tā arī diasporā kļuvušie Baltā galdauta svētki, kas iezīmē 4. maija svinības, būs jāsvin attālināti, – nevarēs notikt kopējie svētku koncerti, sadejpšanās un sporta pasākumi.

Tomēr mēs varam svinēt svētkus katrs sevī un visi kopā, priecājoties par to, ko Latvija ir sasniegusi 30 atgūtās neatkarības gados. Mēs varam lepoties ar valsti, kas, daļēji pateicoties ārkārtas situācijai, ir kļuvusi daudz vienotāka un tiek pamanīta pasaules mērogā ar mūsu sabiedrības pašdisciplīnu un valdības noteikto rīcību cīņā pret vīrusa izplatīšanos. Latvija tiek ievērota ar mūsu zinātnieku pētījumiem un uzņēmēju spēju piemēroties jaunajiem apstākļiem.
Šī neierastā situācija ir devusi mums iespēju apstāties, izvērtēt un saprast, cik mīļa, tuva un svarīga mums katram ir mūsu Latvija!

Pasaules brīvo latviešu apvienības valde sveic tautiešus 4.maija svētkos! Klāsim baltus galdus savās mājās, svinēsim
savās ģimenēs un sirdīs!