Jaunumi PBLA dalīborganizācijās. Čikāgā noslēgusies “Spotlight Latvia” konference

03.11.2017

Aizvadītajā nedēļā Čikāgā veiksmīgi noritēja Amerikas latviešu apvienības, Ārlietu ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras  un Latvijas goda konsula Čikāgā rīkotā ekonomiskā konference “Spotlight Latvia” , kurā piedalījās arī PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis un ALAs priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Spotlight Latvia konferenci apmeklēja vairāk nekā 200 ekonomiskā sadarbībā starp Latviju un ASV ieinteresētas personas, kuru vidū bija liels īpatsvars uzņēmumu vadītāju no tādām nozarēm kā pārtikas ražošana, rūpniecība, informācijas tehnoloģijas, kā arī transports un logistika. Latviju pārstāvēja vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumu vadītāji un pārstāvji.

Konferencē piedalījās arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

„Šī ir pirmā šāda veida un līmeņa konference ASV, kuras fokusā ir ekonomiskās sadarbības veicināšana starp Latviju un Ameriku un nepastarpinātu tīklošanās iespēju radīšana starp abu valstu uzņēmējiem,“ konferences priekšvakarā skaidroja rīcības komitejas priekšsēdis, Latvijas goda konsuls Ilinojas štatā Roberts Blumbergs. „Konferences centrālā doma ir tāda, ka Latvijas kompānijām vārda tiešā nozīmē tiek piedāvāta skatuve, lai tās ASV uzņēmēju auditorijai parādītu viņu radītos produktus un pakalpojumus,“ skaidroja R. Blumbergs.

„Paneļdiskusijas bija interesantas un  Latvijas firmu pārstāvji sniedza profesionālas uzrunas un es domāju  amerikāņi bija pozitīvi iespaidoti.  Cerams, ka visiem izdevās uzņemt labus jaunus kontaktus un varbūt pat slēgt kādus mutiskus līgumus vai vienošanās par sadarbību,“ pēc konferences atzina ALAs priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

Konferences noslēgumā tika oficiāli atklāta Latvijas tirdzniecības palāta Amerikā (Latvian American Chamber of Commerce), kurai konferences norises dienā pieteicās vairāk nekā 50 jauni biedri no abām valstīm. Kā to atzīmē Latvijas tirdzniecības palātas ASV dibinātāji, palāta kalpos kā Latvijas uzņēmēju jumta organizācija interešu aizstāvībai ASV tirgū, kā arī tās paspārnē plānots veidot konsultantu jeb mentoru tīklu Latvijas uzņēmēju atbalstam ASV.

ALAs Informācijas nozare