Jaunumi PBLA dalīborganizācijās – ALA. ALAs, ALJAs un JBANC pārstāvji piedalās Komūnisma upuŗu piemiņas fonda ikgadējā pasākumā

11.11.2017

Amerikas latviešu apvienības un Amerikas latviešu jauniešu apvienības pārstāvji 9. novembrī piedalījās “The Victims of Communism Memorial Foundation” (VOC) rīkotajā konferencē un pieņemšanā, lai pieminētu komunisma upurus un 100 gadu jubileju bēdīgi slavenajam boļševiku apvērsumam, kas atnesa ciešanas miljoniem cilvēku visā pasaulē un izpostīja simtiem tūkstošu iedzīvotāju dzīves arī Baltijas valstīs.

Lai pieminētu šo simtgadi, VOC rīkoja divu dienu konferenci ASV kongresa bibliotēkā (The Library of Congress), kurā piedalījās ievērojami vēsturnieki un politiskie darbinieki. Baltijas valstis pārstāvēja Edvīns Šnore, Saeimas deputāts un filmas “Padomju stāsts” autors , bijušais Lietuvas Republikas prezidents Vytautas Landsbergis un Lietuvas Seimas deputāts Emanuelis Zingeris. Klāt bija arī Baltijas valstu vēstnieki – Andris Teikmanis, Rolandas Kriščiūnas un Lauri Lepik, kā arī Ukrainas un citu Austrumeiropas valstu vēstnieki un diplomāti.

Noslēguma sarīkojumā Vašingtonas Union Station galveno uzrunu teica Niall Ferguson, Hūvera Institūta un Stenforda Universitātes vēsturnieks. Šī gada Trumena – Reigana balvu saņēma Izraēlas valstsvīrs un bijušais Padomju Savienības disidents Natan Sharansky un Krievijas cilvēktiesību organizācijas “Memorial” pārstāve Jeļena Žemkova.

VOC saņēma atzinības vēstuli no ASV prezidenta Donalda Trampa, kurš savā vēstulē uzsvēra, ka ASV tauta vienmēr turējusi cieņā un godā tos, kas cīnījušies pret komunismu un tos , kas cietuši no šī necilvēcīgā režīma. Bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs, kurš personīgi piedalījās Komunisma upuru pieminekļa atklāšanā Vašingtonā, bija atsūtījis video apsveikumu.

VOC dibināja 1993. gadā ar ASV kongresa lēmumu, kuram likuma spēku ar savu parakstu deva prezidents Bils Klintons. ALA ir ik gadus atbalstījusi VOC darbu un piedalījusies fonda rīkotajos pasākumos.

Šogad ALA pārstāvēja valdes priekšsēdis Pēteris Blumbergs, ģenerālsekretārs Raits Eglītis, projektu koordinatore Marisa Gudrā, informācijas lietvede Ilze Garoza, JBANC praktikante un BAFF stipendiāte Anna Ūdre un ALJAs politisko attiecību vadītājs Ēriks Lazdiņš.