Atvērta reģistrēšanās dalībai otrajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā

15.04.2015

Sākot ar šodienu interesenti aicināti reģistrēties dalībai 2015. gada 10. jūlijā Rīgā plānotajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā (PLEIF), kura mērķis ir Latvijas ekonomiskās izaugsmes veicināšanas nolūkā stiprināt sadarbību starp Latvijas izcelsmes biznesa līderiem, uzņēmējiem un dažādu nozaru speciālistiem Latvijā un citviet pasaulē, veicināt zināšanu pārnesi, pieredzes apmaiņu un finanšu kapitāla piesaisti mūsu valstij.

Šis jau ir otrais šāds forums, ko rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem. Jāatgādina, ka pirmais PLEIF notika 2013. gada jūlijā XXV Vispārējo Latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā, pulcējot vairāk nekā 350 dalībnieku no 21 valsts. Par šovasar plānotā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma centrālo tēmu, reaģējot uz ģeopolitisko saspīlējumu Eiropas austrumos un Eiropas Savienības ekonomiskās izaugsmes palēlināšanos un tās radīto iespaidu uz Latvijas ekonomikas izaugsmes radītājiem, ir izvirzīts jautājums, kā par spīti ārējiem apstākļiem, nodrošināt strauju un ilgtspējīgu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi. Foruma darba kārtībā būs gan jautājums par Latvijas investīciju klimatu un tā konkurētspēju pasaulē, gan par Latvijas eksporta diversifikāciju un eksporta veicināšanas stratēģijām, gan par Latvijas uzņēmējspējas stiprināšanu.

PLEIF 2015 tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā (AmCham) un Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga). Foruma plānošanā piedalās Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija un Latvijas Institūts. Foruma norisi atbalsta tulkošanas aģentūra “Linearis” un Austrālijas latvieša Dāvida Dārziņa juridiskais birojs “Darzins Legal”. Plašāka informācija par forumu un saite uz reģistrāciju atrodama mājas lapā: www.ieguldilatvija.lv.