Atklāts tālmācības rīks e- Laipa. Latviešu valodas apguve internetā.

27.02.2019

Beidzot tas ir noticis – Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes (IP) ilgi un rūpīgi lolotais sapnis ir pārvērties īstenībā. Vakar, 26. februārī, Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28 tika atklāts latviešu valodas apguves pašmācības rīks „e-Laipa”. Jau pirms desmit gadiem PBLA IP iesāka šo iniciatīvu, lai visi, kas vēlas apgūt latviešu valodu  internetā, to varētu darīt attālināti –  pašmācības ceļā. 

Paldies PBLA sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latviešu valodas aģentūrai (LVA) un Valsts izglītības satura centram (VISC), ka tikām sadzirdēti un uzklausīti un tika izveidots rīks, kas izmantojams diasporā, studentiem un pieaugušajiem pašmācības ceļā apgūstot latviešu valodu. 

Paldies PBLA IP komandai –  Andrai Zommers, Dainai Gross, Dacei Mažeikai, Antai Spundei, Airai Priedītei, Ievai Reinei, Ļenai Rumpei un Mārim Pūlim par ideju, enerģiju un neatlaidību, rodot iespēju apgūt latviešu valodu visā plašajā pasaulē! Vēlam LVA turpināt labi iesākto darbu, attīstot nākošos “e – Laipas” līmeņus nākotnē!