Ārlietu ministrs vēlas trīs jaunas vēstniecības – Austrālijā, Brazīlijā un Āfrikā

13.06.2019

Tuvāko trīs gadu laikā Latvijai būtu svarīgi atvērt trīs jaunas vēstniecības, kuras būtu Austrālijā, Brazīlijā un Āfrikā – intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”). Rinkēvičs cer uz Saeimas atbalstu jaunas vēstniecības atvēršanai Austrālijā. Tas esot būtiski ne tikai jautājumā par diasporu, bet arī saistībā ar Latvijas lobiju ANO un Klusā okeāna dalībvalstīs, kā arī ekonomiskās sadarbības meklējumiem. Tāpat Latvijai arvien nav vēstniecības Brazīlijā, kur arī būtu svarīgs diasporas jautājums, norādīja E. Rinkēvičs.
“Ideālā variantā es gribētu redzēt – un tas ir arī ierakstīts mūsu attiecīgajos dokumentos -, ka mēs izskatām iespēju tuvāko trīs gadu laikā atvērt trīs vēstniecības: Austrālijā, Brazīlijā ar domu, ka tā ir Latīņamerikā kopumā, un mēs tomēr redzam arvien pieaugošu interesei no daudziem uzņēmumiem, sevišķi informācijas tehnoloģiju un farmācijas sfērā arī par Āfriku,” sacīja Rinkēvičs.
Ministrs norādīja, ka pašlaik Āfrikā Latvija ir viena vēstniecība un otras atvēršana būtu saistībā ar interesēm ANO Drošības padomē un ekonomikā. (Lielākā latviešu kopiena ir Dienvidāfrikas Republikā un Keiptaunas skola “Ozoliņi” nule kā nosvinēja savu viena gada jubileju. Skolā mācās 15 bērni 3 līdz 13 gadu vecumā. Red.)

“Trīs jauni diplomātiskie priekšstāvji un pārstāvniecības varētu būt tas, par ko varētu diskutēt valdība, Saeima. Bet tas, protams, ir budžeta jautājums,” piebilda ministrs.
Pasaules brīvo latviešu apvienība jau vairākus gadus ir runājusi ar Ārlietu ministrijas vadību par šo vēstniecību nepieciešamību.
“Mēs priecājamies, ka kaut kas tāds reāli varētu notikt tuvākajā laikā – tas būtu vērtīgi ne tikai šajās valstīs dzīvojošajiem latviešiem, bet arī nopietns ieguldījums Latvijas valstij kontaktu attīstīšanā un ieguldījumu piesaistē,” atzinīgi novērtējot ministra teikto, uzsvēra Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde. (LSM.lv/PBLA pārstāvniecība)