Ar Dziesmu un Deju svētkiem ieskandināta Latvijas simtgades pasākumu sērija ASV

14.07.2017

Latvijas valsts simtsgade ir svētki ne tikai Latvijai, bet arī visai Latvijas valstpiederīgo saimei pasaulē. Šovasar ar skaļi izskanējušiem un kupli apmeklētajiem XIV Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Baltimorā, ASV, Amerikas latviešu sabiedrība ieskandinājusi Latvijas simtgades pasākumu sēriju Amerikas Savienotajās Valstīs.

XIV Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ASV pulcēja vairāk nekā 1000 dziedātāju un dejotāju, kā arī pāri par 3000 skatītāju no ASV, Kanādas un Latvijas. Apzinoties Dziesmu un Deju svētku tradīcijas īpašo nozīmi, svētku norisi atbalstīja kā Amerikas latviešu apvienība, tā Latvijas Latvijas Kultūras un Ārlietu ministrijas, Amerikas latviešu organizācijas un privātpersonas. Par svētku norisi un tajā valdošo gaisotni, plašāku informāciju varat atrast: http://www.latviansongfest2017.com/ Aicinām arī noskatīties LTV reportāžu no Baltimoras: http://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/101213/baltimora-notiek-amerikas-latviesu-dziesmu-svetki/

XIV Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku ASV norises laikā ALAs “Call to Action Unit” Jāņa Kancāna un Dzintara Dzilnas vadībā īstenoja politisku akciju, dodot iespēju Amerikas latviešiem – ASV pavalstniekiem nosūtīt pastkarti saviem pārstāvjiem ASV Kongresā aicinot tos pievienoties Baltic Caucus un iestāties par stingrākām sankcijām pret Krieviju. Kopā tika parakstītas un nosūtītas 1350 pastkartītes!