Ar diasporas organizāciju atbalstu Latvijā šovasar strādā 18 praktikanti

07.07.2016

Šo trešdien, 6. jūlija vakarā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcējās grupa latviešu izcelsmes jauniešu no ASV, Kanādas un Austrālijas, kuri šovasar ieradušies Latvijā, lai piedalītos prakses darbā dažādās kultūras iestādēs un uzņēmumos, gūtu profesionālu pieredzi, iepazītu savu senču dzimto zemi, un, iespējams, apsvērtu iespēju pārcelties uz dzīvi Latvijā. Programma tika izveidota 2015. gadā sadarbībā starp Amerikas latviešu apvienību un Latvijas Kultūras ministriju.

„Pavadi vasaru Latvijā programma ir vienreizēja iespēja ārpus Latvijas dzimušiem un augušiem jauniešiem pavadīt vasaru Latvijā un iziet praksi kādā no Latvijas kultūras vai izglītības iestādēm un iegūt vērtīgu pieredzi, kas vēlāk noderēs akadēmiskā un profesionālā dzīvē,“ skaidro Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja un programmas koordinatore Līga Ejupe. Tā ir pirmā šāda veida pēc diasporas organizāciju iniciatīvas izveidota un arī finansiāli atbalstīta programma, kas paver iespēju jauniešiem vecumā no 19 līdz 29 gadi uzturēties un gūt profesionālu pieredzi Latvijā, vienlaikus uzlabojot savas latviešu valodas zināšanas un stiprinot piederību Latvijai.

IMG_8048

 

Pagājušā gada rīkotajā programmā piedalījās 16 jaunieši no ASV un Kanādas, no kuriem divas jaunietes saņēma pastāvīga darba piedāvājumu un palika dzīvot un strādā Latvijā. Šogad prakses programmā piedalās 15 jaunieši no Ziemeļamerikas un trīs jaunietes no Austrālijas. Praktikanti strādā tādās vietās, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais arhīvs, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Nacionālais kino centrs, TechHub Riga, Draugiem Grupa un citviet. Jauniešiem stipendijas nodrošina Amerikas latviešu apvienība un Latviešu apvienība Austrālijā un Jaunzēlandē.