Amerikas latviešu apvienība pasniedz stipendijas Latvijas daudzbērnu ģimenēm

27.10.2015

PBLA dalīborganizācijas kopš to dibināšanas pirmssākumiem strādājušas ne vien pie tā, lai uzturētu latviešu valodu un kultūru savās mītnes zemēs, bet pēc iespējas, lai palīdzētu un sniegtu atbalstu Latvijai. Šomēnes Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notika svinīga stipendiju pasniegšana Latvijas maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm, studentiem un smagi slimiem bērniem, ko organizēja Amerikas latviešu apvienības (ALA) „Sadarbība ar Latviju“ nozare kopā ar savu ilggadējo sadarbības partneri – Latvijas Bērnu fondu (LBF).

Pateicoties dāsnam Amerikas latviešu atbalstam, sākot ar šo rudeni uz nākamajiem diviem gadiem ikmēneša finansiālo palīdzību saņems 20 maznodrošinātas daudzbērnu ģimenes, desmit studenti un trīs ģimenes, kuras audzina bērnus ar īpašām vajadzībām. Šāda stipendiju programma ar nosaukumu „Drošais tilts“ tika izveidota 1994. gadā sadarbībā starp ALAs “Sadarbība ar Latviju” nozari un LBF. 21 gada pastāvēšanas laikā programmas ietvaros uz Latviju ir pārskaitīti gandrīz trīs miljoni ASV dolāru, tajā skaitā vairāk nekā 224 000 ASV dolāru, kas šim mērķim paredzēti šogad.

Kā to stipendiju pasniegšanas ceremonijas atklāšanā skaidroja LBF vadītājs Andris Bērziņš, ALA “Sadarbība ar Latviju” nozares pasniegtās stipendijas apvieno divas lietas – materiālo un cilvēcisko. Tas esot nozīmīgs finansiāls atbalsts grūtu apstākļu piemeklētām ģimenēm un studentiem, bet vienlaikus arī veido dziļi cilvēcisku un emocionālu saiti starp ziedojuma devēju un tā saņēmēju, kas veidojas savstarpējā sarakstē.

Kaija Petrovska, kura šogad no ilggadējā „Sadarbība ar Latviju“ nozares vadītāja Ērika Krūmiņa pārņēmēja šīs nozares vadību, norāda, ka viņai bijis gandarījums satikt un redzēt ģimenes, kuras saņem Amerikas latviešu saziedotās stipendijas. „Mēs palīdzam ģimenēm, lai viņi kļūst par labiem, veseliem latviešiem. Mēs palīdzam, lai Latvija neizmirst, lai šīs ģimenes nepārceļas projām un tās var šeit izdzīvot,” skaidro Kaija Petrovska.

Amerikas Latviešu Apvienība ir PBLA dalīborganizācija, kas vieno ap 100 000 latviešu Amerikas Savienotajās Valstīs. ALA palīdzība tiek piešķirta galvenokārt no individuālu ASV dzīvojošo latviešu – Otrā pasaules kara bēgļu ziedojumiem un testamentāriem novēlējumiem.

Stipendiju pasniegšana fotogrāfijā: http://www.tvnet.lv/zinas/galleries/latvija/23199-pasniedz_stipendijas_maznodrosinatam_gimenem_un_studentiem_no_daudzbernu_gimenem/?gallery_image=2