Aicina piedalīties IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā šī gada 18.-20.jūnijā Latvijā!

25.04.2018

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 2018.gada 18. – 20.jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies nozīmīgs notikums Latvijas zinātnes dzīvē – IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress.  Kongress ir viens no Izglītības un zinātnes ministrijas vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas pulcēs Latvijas izcelsmes zinātniekus no visas pasaules, kā arī viņu stratēģiskos partnerus un atbalstītājus, lai kopīgi atskatītos uz paveikto un definētu turpmākos Latvijas zinātnes uzdevumus valsts un sabiedrības attīstībai.

Kongress iecerēts kā diskusiju platforma un inovāciju forums, kurā dalībniekiem ir iespēja satikties, veidot attiecības un sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanai un projektu uzsākšanai dažādās zinātnes jomās, kā arī informēt Latvijas sabiedrību par Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku izcilajiem sasniegumiem un veiksmes stāstiem, atklājot Latvijas cilvēkkapitāla spēku un potenciālu, stiprināt iesakņotību Latvijā, iepazīt Latvijas kultūru un tradīcijas un vairot Latvijas zinātnes un institūciju prestižu. Kongresam paralēli notiks Latvijas vēsturnieku II kongress un Pasaules latviešu juristu III kongress.

Kongresu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas Zinātnes padomi, Latvijas Universitāšu asociāciju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Jauno zinātnieku apvienību, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latviešu ārstu un zobārstu apvienību, Pasaules brīvo latviešu apvienību, Eiropas latviešu apvienību un Amerikas latviešu apvienību.

Iepazīties ar Kongresa programmu, runātājiem un reģistrēties dalībai var Kongresa mājaslapā https://congress.sciencelatvia.lv/

Stenda referātus varat pieteikt Kongresa mājaslapā  līdz 27.aprīm šeit.

Aicinām sekot Kongresa aktualitātēm mājaslapā un sociālajos medijos:

https://congress.sciencelatvia.lv/

https://twitter.com/zinatkongress

https://www.facebook.com/zinatkongress

Papildus informāciju par Kongresa norisi var saņemt sazinoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecāko eksperti Evitu Čikuti, tālr.:+371 67047938,

e-pasts: kongress@izm.gov.lv.