Beigusies gadskārtējā PBLA valdes sēde Rīgā

01.10.2018

Rīga, 28. septembris – Pēc trīs dienu ilgām sarunām tikšanās reizēm ar valsts vadītājiem Rīgā beigusies gadskārtējā PBLA valdes sēde. Uz to bija sabraukuši latviešu centrālo organizāciju vadītāji un pārstāvji no visas pasaules – ASV, Kanadas, Australijas, Eiropas, Dienvidamerikas un Krievijas.

PBLA vadībai bija tikšanās ar Valsts Prezidentu Raimondu Vējoni, kurā tika pārrunāts PBLA atbalsts Latvijai Valsts drošības un ārpolitiskajos jautājumos, kā arī sadarbība kultūras un izglītības jomās. PBLA valde piedalījās Diasporas jautājumiem veltītajā sēdē ārlietu ministrijā.

PBLA valdes sēdes svinīgo atklāšanu Mazajā Ģildē ar savu klātbūtni pagodināja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Māris Kučinskis, kultūras ministre Dace Melbārde, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un ASV vēstniece Latvijā Nancy Pettit. Ārlietu ministriju pārstāvēja Saeimas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica un Diasporas vēstnieks Atis Sjanīts. Dalībniekus un viesus uzrunāja žurnāla IR komentētājs Pauls Raudseps.

PBLA valde pārrunāja organizācijai svarīgus tematus – kultūras, izglītības, valsts drošības un ekonomiskās attīstības sfērās un pieņēma attiecīgas rezolūcijas. Tika pieņemta atbalsta rezolūcija topošajam Diasporas likumam, kā arī rezolūcija, iebilstot pret Saeimas iejaukšanos reliģiskajās lietās – LELBĀL atbalstam. Nozīmīgi, ka šīs rezolūcijas tika pieņemtas vienbalsīgi, ilustrējot to, ka pārrunas sēdes gaitā saliedēja PBLA dalīborganizācijas.

Tuvāka informācija par sēdes norisi un rezultātiem sekos. FOTO: PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte atklāj sēdi.

PBLA valde pieņēma šadas rezolūcijas un lēmumus.

Sēdes fotogalerija: https://www.flickr.com/photos/161129375@N03/sets/72157671914609417

PBLA pārstāvniecība