Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai

26.04.2020

 

Latvijas Nacionālais kultūras centrs, tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS un biedrība “Mans Tautastērps” aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kopas 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties gājienā Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai🇱🇻 Gājiens šogad tiek rīkots virtuālā vidē (sociālo tīklu vietnē “Facebook”), tā uzsverot tradīcijas neatkarību no sarežģītiem apstākļiem.

Svētku dienā, 4. maijā, ikviens ir aicināts posties savā tautas tērpā un vienatnē vai kopā ar ģimeni nofotografēties. Savukārt mākslinieciskās kopas vai iestādes tiek rosinātas jau iepriekš sagatavot foto kolāžu ar to dalībniekiem tautas tērpos.

Fotogrāfijas pulksten 12 jāpublicē “Facebook” savā, kopas vai iestādes kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens. Latviešu diasporas pārstāvji no dažādām pasaules malām ir aicināti pievienot savus attēlus visas svētku dienas garumā.

Tēmturis #tautastērpugājiens būs apliecinājums dalībai virtuālajā gājienā, kā arī atļauja rīkotājiem vēlāk izmantot attēlus kopīga video radīšanai.