Tiešsaistes seminārs “Diasporai par aktualitātēm Latvijā”

20.04.2021

2021. gada 21. aprīlī pulksten 15.00 (pēc Latvijas laika) aicinām piedalīties Ārlietu ministrijas un Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) organizētajā tiešsaistes seminārā “Diasporai par aktualitātēm Latvijā”. Otrais seminārs trīs semināru ciklā būs par ārzemēs nopelnīto pensiju saņemšanu Latvijā, kā arī par eParaksta un eID iegūšanu un lietošanu.

Par to, kas jāzina diasporas pārstāvjiem pensijas un pirmspensijas vecumā, plānojot remigrēt un Latvijā saņemt ārvalstīs nopelnīto pensiju, informēs Finanšu ministrijas Īpašuma un iedzīvotāju ienākuma nodaļas vadītāja Anda Orehova, Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Daiga Kudiņa un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes speciāliste – nodaļas vadītāja Alvīne Bērziņa.
Par eID un eParaksta ieviešanu runās Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta vecākais referents Sandis Barks, VARAM pakalpojumu attīstības departamenta direktors Uģis Bisenieks stāstīs par eID iegūšanu un tās priekšrocībām. Savukārt Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine pastāstīs par eParaksta saņemšanas un lietošanas iespējām. Sarunā piedalīsies un uz klausītāju jautājumiem atbildēs arī Ārlietu ministrijas Konsulāro pakalpojumu nodaļas vadītāja Elīna Grintāle.

Seminārs norisināsies Zoom platformā. Interesenti laipni aicināti piedalīties, rakstot uz e-pasta adresi: pbla@pbla.lv. Pēc reģistrācijas tiks nosūtīta Zoom saite.
Interesenti semināra tiešraidi varēs vērot Ārlietu ministrijas Facebook un PBLA Facebook.
Jautājumus var iesūtīt iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: pbla@pbla.lv