Skaidrojums par projektu visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas “JĀbalso”

05.08.2022

Atsaucoties uz sociālajos tīklos izskanējušo neapmierinātību ar pētnieciskās žurnālistes Ingas Sprinģes analītiskā raksta “Kādas ir populistu izredzes iekļūt nākamajā Saeimā?” publicēšanu vietnē www.jabalso.lv, projekta komanda ir sagatavojusi skaidrojumu. Priekšvēlēšanu projekta visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas “JĀbalso” mērķis ir veicināt Latvijas pilsoņu ārpus Latvijas pilsonisko un politisko līdzdalību un maksimālu iesaisti 14. Saeimas vēlēšanās. Tīmekļa vietne www.jabalso.lv ir paredzēta, lai informētu balsstiesīgos, kā notiek balsošanas process ārvalstīs. Īpaša skaidrošana ir nepieciešama, jo šajās vēlēšanās tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, un ir mainījusies kārtība, kādā noris pieteikšanās balsošanai pa pastu, un vēlēšanu iecirkņu organizēšana ārpus Latvijas pārstāvniecībām pasaulē.

Projekta “JĀbalso” ietvaros noris dažādas aktivitātes, piemēram, infografikas, vizuāli skaidrojot balsošanas procesu, video uzsaukumu akcija, tiešsaistes saderības tests ar poltiskajām partijām, trīs tiešsaistes debates ar kandidātiem un trīs profesionālu žurnālistu sagatavoti analītiskie raksti. Rakstus par dažādām tēmām sagatavo tādi latviešu kopienās pasaulē pazīstami un cienīti žurnālisti kā Inga Sprinģe, Valda Liepiņa un Pauls Raudseps. V. Liepiņas un P. Raudsepa analītiskie raksti ir gaidāmi drīzumā, un tie apskatīs arī pašreiz Saeimā ievēlēto partiju darbus un nedarbus. Jau šobrīd https://jabalso.lv/uzzini/ ir pieejami raksti no citiem avotiem, kas skaidro, vai 13. Saeimā ievēlētās partijas ir pildījušas solījumus, un analizē partiju programmas 14. Saeimas vēlēšanām.

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) ir neatkarīga organizācija, kas pārstāv ārzemju latviešu centrālās organizācijas, sīkāk PBLA mājaslapā: https://www.pbla.lv/par-pbla/misija-un-sadarbibas-partneri/. PBLA nav saistīta ne ar vienu politisko partiju. Projekta “JĀbalso” kopējais līdzfinansējums no SIF ir 15 000 eiro, PBLA iesaistās ar savu finansējumu, atbalstot trīs tiešsaistes debašu rīkošanu augusta beigās un septembrī. Lai iepazītos ar detalizētu projekta pieteikumu un tāmi, aicinām sazināties ar PBLA pārstāvniecību Latvijā.

(PBLA pārstāvniecība)