Sekmīgi aizvadīts “PLEIF – 2019” Valmierā

27.11.2019

Latvija pasaulē jāpopularizē kā dabiska, ekoloģiska, kultūras bagāta un radoša valsts, secināts 2019. gada 21. un 22. novembrī Valmierā notikušajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā. Šajā latviešu uzņēmēju forumā piedalījās 357 dalībnieki no 14 dažādām valstīm – no Latvijas, Brazīlijas, Kanādas, Vācijas, Horvātijas, Norvēģijas, Īrijas, Lielbritānijas, Austrālijas, ASV, Ķīnas, Singapūras, Zviedrijas un Taizemes.

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēde Kristīne Saulīte uzsvēra, ka nupat aizvadītais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums noslēdzies ar vērtīgām atziņām. “Šo abu foruma dienu laikā mēs aizskārām ļoti būtiskus jautājumus, un es patiešām ticu, ka pēc šīm diskusijām, sarunām un prezentācijām mēs varēsim spert nākamo soli un sākt virzīt procesus valstiskā līmenī, lai veicinātu Latvijas tēla un mūsu ekonomikas attīstību,” norādīja Kristīne Saulīte.

Forumā secināts, ka Latvijas stāsts pašlaik veiksmīgāk stāstāms, akcentējot trīs šķautnes: dabu, sadarbību un radošumu. Lietderīgi būtu novērtēt, atbalstīt un ieguldīt jau esošajos veiksmes stāstos, iniciatīvās un darītājos, kas nes Latvijas vārdu pasaulē. Diskusijās par konkurētspējīgu izglītību atzīts, ka pedagogiem būtu jāvada mācību stundas, nevis tikai diktējot informāciju, bet mudinot skolēnus un studentus līdzdarboties un strādāt, nevis tikai klausīties. Izglītības sistēmā būtiski piesaistīt un noturēt skolotājus un profesorus, kuri domā par katra skolēna un studenta izaugsmi, kuri rada papildu iedvesmu un radošumu.

Latvijai ir, ko piedāvāt ārzemju talantiem. Primāri viņi meklē drošību, mājokli un labvēlīgu vidi savai ģimenei. Šobrīd vērojams vispārējas valsts stratēģijas trūkums talantu piesaistei. Patlaban ar talantu piesaisti nodarbojas uzņēmēji, saskaroties ar daudziem birokrātiskiem šķēršļiem. Turklāt sabiedrībā ir izteikti jūtams tolerances trūkums, saskaroties ar profesionāļiem no citām valstīm, izskanējis no foruma dalībniekiem. Diskutējot par to, ko stāstīt darījumu partneriem ārzemēs par Latviju, forumā tika uzsvērts, ka jāstāsta par mūsu izcilajiem sasniegumiem, uzņēmumiem, indivīdiem un valsti kā tādu, tas palīdz izglītot, saprast, ka mums patiesi ir ar ko lepoties un mēs visi esam Latvijas vēstneši pasaulē.

21. novembrī un 22. novembrī Valmierā aizvadītais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF) bija jau sestais pēc kartas. To organizēja PBLA un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra” Amerikas Tirdzniecības palātu (AmCham), biedrību “The Red Jackets” un biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā”. (PBLA pārstāvniecība, Foto: Uģis Brālēns)