PBLA valde viesojas Rīgas pilī

01.10.2019

Dienu pirms PBLA valdes sēdes svinīgās atklāšanas Latvijas Valsts prezidents Egils Levits uzaicināja PBLA valdi uz sarunu Rīgas pilī. Prezidents iepazinās ar valdes locekļiem un pārrunāja ar diasporas aktualitātēm saistītos jautājumus. Valsts prezidents uzsvēra , ka diaspora un PBLA ir jaunā attīstības fāzē un ieguvušas arī citu jēgu un uzdevumu un atzinīgi novērtēja, ka PBLA šo transformācijas uzdevumu ir sekmīgi veikusi.

No 2. – 4. oktobrim Rīgā notiks gadskārtējā Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēde uz kuru sabrauc latviešu centrālo organizāciju vadītāji un valdes locekļi no ASV, Kanadas, Austrālijas, Dienvidamerikas, Eiropas un Krievijas.

Sēdes svinīgā atklāšana notiks trešdien, 2. oktobrī, plkst. 9:00, Mazajā ģildē, Rīgā. Ceremoniju ar savu klātbūtni un uzrunām ārvalstu latviešu sabiedrības pārstāvjiem pagodinās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kultūras ministrs Nauris Puntulis un citas valsts amatpersonas. Svētbrīdi vadīs un svinīgu uzrunu teiks prāv. emeritus Dr. Juris Cālītis. Atklāšanas runu teiks PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte.

PBLA valde darbu turpinās viesnīcā “Radi un Draugi” Rīgā, Mārstaļu ielā 1/3. Trešdien, 2. oktobra pēcpusdienā paredzēti dalīborganizāciju vadītāju ziņojumi. Ceturtdienas, 3. oktobra  priekšpusdienā plānota saruna ar ministriju pārstāvjiem par valsts diasporas politiku un Diasporas likuma ieviešanu dzīvē. Piektdien, 4. oktobrī, – apvienības budžeta un rezolūciju pieņemšana.

PBLA valde 29. un 30. septembri pavadīs Cēsīs, kur norisināsies Pasaules latviešu kultūras konference. Pēc atgriešanās Rīgā, 1. oktōbrī valdes locekļus Rīgas pilī uzņems Valsts prezidents Egils Levits. Paredzēta vizīte pie Aizsardzības ministra Arta Pabrika, bet pēcpusdienā dalība Diasporas konsultatīvās padomes sēdē Ārlietu ministrijā.

 

PBLA pārstāvniecība

Kontakts: Raits Eglītis

Izpilddirektors

+371-2555-1894

raits.eglitis@pbla.lv