PBLA un LNKC uzsāk attālinātu semināru un sarunu cikls latviešiem visā pasaulē

27.05.2020

Ar ievadsemināru tiešsaistē 26. maijā aizsākās PBLA pārstāvniecības iniciētais un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstītais semināru un sarunu cikls ar saukli #kultūranepadodas, kas šogad un 2021. gadā iecerēts kā platforma saziņai un informācijas apmaiņai ar Latvijas diasporas ļaudīm un organizācijām pasaulē. Turpmākajos semināros plānots pievērsties būtiskiem kultūras, izglītības, ekonomikas un politikas jautājumiem, piemēram, piesaistot attiecīgo nozaru ekspertus. Pirmajā tikšanās reizē tiešsaistē klātesošos uzrunāja PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte, nedaudz iezīmējot nākamo semināru tēmas: latvieša identitāte, pasaules latviešu kustība 3×3, Pasaules Latviešu jaunatnes seminārs 2×2, diasporas arhīvu apzināšana, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, nemateriālais kultūras mantojums, Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums u.c.

Kultūras ministrijas (KM) Valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš stāstīja par KM darbību un izaicinājumiem Covid-19 krīzes laikā, savukārt LNKC direktore Signe Pujāte iepazīstināja ar gatavošanās gaitu Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem 2023. gadā, izceļot galvenos notikumus un iespējas iesaistīties. Eiropas Latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Lelde Vikmane informēja par akciju “Savij Latviju vainagā”. Tās laikā tautieši visā pasaulē ir aicināti publicēt sociālajos tīklos attēlus, kuros viņi redzami vainaga rotā, un tādējādi stiprināt latvisko garu. Savukārt Latviešu biedrības Īrijā priekšsēdētāja Inguna Grietiņa-Dārziņa pastāstīja par virtuālā kopkora projektu, aicinot iesaistīties ikvienu dziedātgribētāju.

Nākamais seminārs plānots 10. jūnijā (provizoriski plkst. 14.00 tiešsaistē Zoom platformā), kad LNKC eksperti pirmsjāņu noskaņās vētīs nemateriālā kultūras mantojuma jeb mantoto tradīciju un prasmju lomu mūsdienu cilvēka dzīvē. Informācija par nākamajiem semināriem un pieteikšanos, kā arī semināru ieraksti būs pieejami tīmekļvietnēs www.pbla.lv un www.lnkc.gov.lv. (PBLA pārstāvniecība; Latvijas Nacionālais kultūras centrs)