PBLA un LNKC gatavi trešajam #kultūranepadodas semināram

16.06.2020

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina trešo attālināto sarunu ciklā #Kultūranepadodas diasporas latviešu organizāciju vadītājiem, kultūras darbiniekiem, deju kopu un koŗu dalībniekiem, kā arī interesentiem Latvijā un visā pasaulē.

Trešais seminārs “Jāņi – laukos un pilsētā, senāk un tagad” notiks 2020. gada 18. jūnijā no plkst. 15:30 līdz 17.00.

“Mēs esam saņēmuši daudz pozitīvu atsauksmju no dalībniekiem mūsu pirmajos semināros un redzam, cik ļoti tautieši pasaulē, it sevišķi kultūras dzīves veidotāji, ir noilgojušies pēc saziņas un informācijas izmaiņas ar kultūras darbiniekiem Latvijā,” teica Kristīne Saulīte, PBLA priekšsēde. “Ir tikai dabiski, ka mēs turpinām šo semināru ciklu un varam tikai priecāties, ka Latvijas Nacionālais kultūras centrs tik ātri spēj sagādāt noderīgu informāciju mūsu sabiedrībai.”

Tiek plānots, ka 18. jūnija seminārā pazīstamā folkloriste un grupas “Iļģi” dalībniece Ilga Reizniece pastāstīs par savu 40 gadu ilgo pieredzi Jāņu svinēšanā, kas balstās tautas tradicionālās kultūras mantojumā. Uzzināsim arī par Jāņu svinēšanas tradīcijām Dzegužkalnā Rīgā, kurš nu jau vairākus gadus kļuvis par vietu latviskām saulgriežu svinībām multikulturālajā Latvijas galvaspilsētā, lielā mērā pateicoties Ilgas Reiznieces iesaistei. Esam uzrunājuši arī suitu saimnieci Skaidrīti Nagliņu, kas šajā reizē nedaudz pastāstīs par Jāņu ēdieniem, bet nākotnes semināros varētu plašāk izklāstīt latviskās virtuves tradīciju suitu pusē.

Seminārs noritēs PBLA izkārtojumā ZOOM platformā un jauni interesenti tam var pieteikties, rakstot e-pastu uz adresi pbla@pbla.lv, temata lodziņā ierakstot “Pieteikums dalībai #Kultūranepadodas – III”. Iepriekšējo semināru dalībniekiem pieejas informācija tiks nosūtīta automātiski.

Kā informējām iepriekš, PBLA un LNKC  vienojās veidot informatīvu atvērtu semināru un sarunu ciklu 2020. un 2021. gadā par aktuāliem kultūras un diasporas politikas jautājumiem.

Ievadseminārā 26. maijā, kuŗa dalībniekus uzrunāja Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš un LNKC direktore Signe Pujāte, piedalījās ap 90 interesentu no visiem kontinentiem. Otrajā seminārā par Nemateriālās kultūras mantojumu un tradīcijām piedalījās ap 60 klausītāju. Semināru cikls izsludināts ar vienojošu nosaukumu “Kultūra nepadodas – pasākumu plāni, praktiski padomi un diasporas iesaiste 2020 – 2021” (#kulturanepadodas)

PBLA pārstāvniecība Latvijā