PBLA un Ārlietu ministrija sekmīgi aizvada biznesa brokastis Frankfurtē

19.09.2022

Lai veicinātu diasporas uzņēmēju satīklošanu, domapmaiņu un informētu par notiekošajiem procesiem Latvijā, Ārlietu ministrija (ĀM) sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību (PBLA) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) 17. septembrī rīkoja biznesa brokastis Frankfurtē. Pasākuma mērķis ir uzrunāt Vācijā dzīvojošos latviešu izcelsmes uzņēmējus, informēt par Latvijas diasporas politikas aktualitātēm, palīdzēt veidot savstarpējus kontaktus, kā arī veicināt interesi par 2023. gadā plānoto Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu.

“Bija svarīgi doties uz Frankfurti uzrunāt Vācijā dzīvojošos tautiešus, diasporas uzņēmējus šajā ģeopolitiski nestabilajā un ekonomiski nedrošajā situācijā. Latvijas delegācija, pārstāvot Ārlietu un Ekonomikas ministrijas, Latvijas investīciju un attīstības aģentūru un nevalstiskās organizācijas, kā PBLA, nesa vēsti, ka Latvijā viss notiek – valsts un tās ekonomika, kaut lēnāk, bet iet uz priekšu, par spīti sarežģītajiem apstākļiem,” teica PBLA izpilddirektors Raits Eglītis, izvērtējot tikšanos. “Mēs nedrīkstam pieļaut, ka (Krievijas prezidenta) Putina sapņi par jaunu pasaules kārtību piepildās, un viens no veidiem, kā varam to panākt, ir sniegt visu iespējamo mūsu diasporas organizāciju un uzņēmēju atbalstu Latvijas tautsaimniecības attīstībai, kā arī tautas labklājības veicināšanai,” viņš piebilda.

Frankfurtes biznesa pasākumā piedalījās iespaidīga delegācija no Latvijas: Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre, Elita Gavele, Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos, Andris Strazds, Latvijas Bankas pārstāvis, Kaspars Rožkalns, LIAA direktors, Līva Stūrmane, Latvijas eksportētāju asociācijas “The Red Jackets” izpilddirektore. Pasākumu atklāja Latvijas Republikas vēstniece Vācijā Alda Vanaga, kurai šis bija iepazīšanas pasākums ar diasporu, jo savus darba pienākumus Berlīnē viņa uzsākusi nupat augustā. Pasākumu rīkot palīdzēja Frankfurtes latviešu biedrība un Eiropas latviešu apvienības (ELA) pārstāve PBLA valdē Mārīte Kļaviņa. No Zviedrijas atbraukusi bija arī ELA priekšsēde Justīne Krēsliņa.

No kreisās: Eiropas latviešu apvienības priekšsēde Justīne Krēsliņa, PBLA izpilddirektors Raits Eglītis un PBLA valdes locekle, Frankfurtes latviešu biedrības vadītāja Mārīte Kļaviņa.

Pārrunājamo tēmu lokā bija pasaules drošības situācijas analīze un tās ietekme uz politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem Latvijā un Baltijā, karš Ukrainā un valsts atjaunošana pēc kara, Latvijas ekonomiskās un finanšu situācijas izvērtējums, LIAA un “The Red Jackets” darbības virzieni, Grozījumi Imigrācijas likumā – nomadu vīzas jeb attālinātā darba vīzas un 2023. gadā plānotais 10. Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF).

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja stāstīt savus pieredzes stāstus un dalīties iespaidos par uzņēmējdarbību Vācijā un biznesa sakaru uzturēšanu ar Latviju. Vācijas uzņēmējus pārstāvēja biedrība “Biznesa bites” un uzņēmēju kustības “ESI.LV” pārstāvji, kuri lietderīgā veidā izmantoja šo pasākumu, lai stiprinātu kontaktus un pārrunātu darbību savā starpā pēcpusdienas sesijā. Pasākums noslēdzās ar kopējām vakariņām. (PBLA pārstāvniecība)